settings icon
share icon
Запитання

Чи несуть діти покарання за гріхи своїх батьків?

Відповідь


Діти не відповідають за гріхи, скоєні їхніми батьками, як і батьки не несуть відповідальності за гріхи своїх дітей. Кожен із нас відповідальний за свої власні гріхи. У книзі пророка Єзекіїла 18:20 сказано: «А душа, що згрішила, помре. А син не візьме неправедність батька, ані батько не візьме неправедність сина» (тут і далі сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Цей вірш чітко демонструє, що покарання за гріхи певної людини нестиме лише ця людина.

Існує текст, який приводить декого до думки, що Біблія навчає про покарання за гріхи від покоління до покоління, проте це тлумачення невірне. Згаданий вірш записаний у книзі Вихід 20:5, де говориться про ідолів: «Не поклонятимешся їм і не служитимеш їм. Адже Я – Господь, твій Бог, Бог ревнивий, Який відплачує за гріхи батьків дітям до третього й четвертого покоління, – тим, хто ненавидить Мене». Цей текст говорить не стільки про покарання, скільки про наслідки. Він говорить, що наслідки людських гріхів відчуватимуться наступними поколіннями. Бог попереджав ізраїльтян, що їхні діти будуть відчувати на собі вплив покоління своїх батьків як природний наслідок їх непослуху та ненависті до Бога. Діти, виховані в такому оточенні, практикуватимуть таке ж ідолопоклонство, дотримуючись, таким чином, даного їм прикладу непослуху. Їхня непокора вкоренилася настільки глибоко, що на її виправлення мало піти декілька поколінь. Бог не вимагає від нас відповідальності за гріхи наших батьків, але ми іноді страждаємо в результаті скоєних ними гріхів, як ілюструє Вихід 20:5.

Як вказано в Єзекіїла 18:20, кожен із нас відповідальний за власні гріхи, і нам доведеться понести за них покарання. Ми не можемо розділити свою провину з кимось іншим, як і ніхто інший не може бути відповідальним за неї. Тим не менше, існує один виняток із цього правила і він стосується всього людства. Одна людина взяла на себе гріхи інших і понесла покарання за них, щоб грішники могли стати праведними та чистими перед Богом. Цією людиною був Ісус Христос. Бог послав Ісуса в цей світ, щоб обміняти Його святість на наші гріхи. «Того, Хто не знав гріха, Він зробив за нас гріхом, щоб ми в Ньому стали Божою праведністю» (2 Коринтянам 5:21). Ісус Христос не карає за гріх тих, хто приходить до Нього у вірі. EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи несуть діти покарання за гріхи своїх батьків?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries