settings icon
share icon
Запитання

Яке походження різноманітних рас?

Відповідь


Біблія не повідомляє конкретно про походження різноманітних «рас» чи кольорів шкіри людей. Фактично, існує лише одна раса – людська, всередині якої присутні відмінності в кольорі шкіри та інших фізіологічних характеристиках. Дехто вважає, що, змішавши мови у часи Вавилонської башти (Буття 11:1-9), Бог започаткував расові відмінності. Можливо, Бог вніс генетичні зміни в людство, щоб дати йому можливість виживати у різноманітних екологічних умовах (як наприклад, африканці генетично краще «обладнані» для виживання у надмірній африканській спеці). У відповідності з цією точкою зору, Бог змішав мови, заставляючи людство розділитися за мовним фактором, а тоді створив генетичні расові відмінності, базуючись на тому, де кожна расова група повинна була з часом проживати географічно. Хоча це видається можливим, біблійної основи для такої позиції немає. Раси / кольори шкіри людей ніде не згадуються у зв’язку в Вавилонською баштою.

Після Потопу, коли з’явилися різноманітні мови, групи, що говорили однією мовою, відділилися від носіїв інших мов. У зв’язку з цим, генетичний фонд конкретної групи кардинально звузився, так як вони вже не могли змішуватися зі всім людством. Відбулося міжродове схрещування, і з часом у цих окремих групах виділилися певні риси (ВСІ з яких, можливо, були закладені у генетичному коді). На протязі поколінь мало місце подальше міжродове схрещування, і генетичний фонд дедалі звужувався до тих пір, поки у всіх людей однієї мовної сім’ї не з’явились однакові чи схожі риси, а прояви відмінних рис стали рідкісними.

Інше пояснення полягає в тому, що Адам і Єва могли володіти генами для відтворення чорної, коричневої і білої гілок (і всіх проміжних). Це схоже на те, як у подружжя з різних рас з’являються діти, що різко відрізняються кольором один від одного. Оскільки Бог, очевидно, хотів, щоб люди відрізнялися зовнішньо, цілком можливо, що Він наділив Адама та Єву здатністю народжувати дітей різних тонів шкіри. Пізніше, єдиними, хто вижив після Потопу, були Ной, його дружина, троє синів та їхні дружини – всього восьмеро чоловік (Буття 7:13). Можливо, дружини Сима, Хама, Яфета належали до різних рас. Також можливо, що дружина Ноя була іншої раси. Можливо, що навіть усі восьмеро належали до різних рас, що означає, що вони володіли генами для народження потомства різних рас.

Яким би не було пояснення, найбільш важливим аспектом цього питання є те, що всі ми належимо до однієї раси, всі були створені одним Богом і з однією метою.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Яке походження різноманітних рас?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries