settings icon
share icon
Запитання

У що вірять п’ятидесятники-унітарії?

Відповідь


Рух, відомий під назвою «п’ятидесятники-унітарії», навчає, що існує лише один Бог, відкидаючи поняття Трійці. Іншими словами, теологія унітаріїв не визнає Його перебування в різних особах – Отця, Сина і Святого Духа. У даному вченні є різноманітні розгалуження, у деяких з них Ісуса Христа вважають єдиним Богом, Який іноді перевтілюється в Отця або Святого Духа. Основою доктрини унітаріїв є те, що Христос – це і Отець, і Дух. Тобто, існує один Бог, що проявляється в різних «формах».

Це вчення існувало протягом багатьох століть у тому чи іншому вигляді й називалося модалізмом. Модалісти навчають, що Бог деколи змінює особи чи «форми», – іноді стає Отцем, іноді – Сином або Святим Духом. Але деякі уривки зі Святого Письма (включаючи Матвія 3:16-17), де описана одночасна присутність усіх трьох або двох Божественних Осіб, спростовують це переконання. Рання церква вже в другому столітті засуджувала модалізм за його єретичні погляди. І ще ранньохристиянські богослови стверджували, що в Біблії часто говориться про одночасну присутність кількох Божественних Осіб Трійці та про їхню взаємодію (наприклад, Буття 1:26; 3:22; 11:7; Псалом 2:7; 103:30; 109:1; Матвія 28:19; Івана 14:16). Отже, теологія п’ятидесятників-унітаріїв не відповідає Біблії.

Водночас, концепція Трійці присутня в усьому Святому Письмі. Її нелегко сприйняти обмеженим людським розумом. Оскільки ж людині подобається, щоб усе в її переконаннях мало чіткий зміст, такі рухи, як п’ятидесятники-унітарії (не кажучи вже про Свідків Єгови), що намагаються пояснити природу Бога, виникають регулярно. Звичайно, зробити це без спотворення змісту Біблії просто неможливо. Християни дійшли розуміння того, що на Божу природу не поширюються жодні обмеження, хоч би як люди цього не хотіли. Вони просто не чують Його слова: «Ваші думки – не Мої це думки, а дороги Мої – то не ваші дороги, говорить Господь. Бо наскільки небо вище за землю, настільки вищі дороги Мої за ваші дороги, а думки Мої – за ваші думки» (Ісаї 55:8-9). Якщо ми не можемо зрозуміти Його думки й дороги, то маємо визнати, що не зможемо цілком зрозуміти і Його природу.
EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

У що вірять п’ятидесятники-унітарії?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries