settings icon
share icon
Запитання

Чи говорить Біблія про єдиний світовий уряд та єдину світову валюту в останній час?

Відповідь


У Біблії не зустрічаються фрази «єдиний світовий уряд» або «єдина світова валюта» щодо останнього часу. Проте вона надає достатньо доказів, які дозволяють нам зробити висновок, що вони існуватимуть під час правління антихриста в останні дні.

У своєму апокаліптичному видінні в книзі Об'явлення апостол Іван бачить «звіра», також званого антихристом, який виходить з моря. У цього звіра було сім голів і десять рогів (Об'явлення 13:1). Зіставивши це з аналогічним видінням із Даниїла 7:16-24, можна зробити висновок, що певний світовий політичний устрій буде представлений звіром – найсильнішим «рогом», який переможе трьох із десяти царів та ополчиться проти християн. Конфедерація з десяти націй також згадується в образі боввана в Даниїла 2:41-42. У цьому видінні світовий уряд останніх часів, що складатиметься з десяти народів, подається у вигляді десяти пальців ідола. Ким би вони не були та в який би спосіб не прийшли до влади, Святе Письмо чітко дає зрозуміти, що звір вийде з їхнього середовища та стане найвидатнішим правителем серед них. Зрештою інші царі виконуватимуть його накази.

Іван описує, що правитель цієї імперії буде могутнім і матиме велику владу, надану самим сатаною (Об'явлення 13:2). Йому поклонятиметься вся земля (13:3-4) і буде «дана влада над кожним племенем, і народом, і язиком, і людом» (13:7). З цього опису логічно припустити, що ця особа стане лідером єдиного світового уряду, який буде визнаний повновладним над усіма іншими народами. Складно уявити, як такі різнорідні уряди, що зараз правлять різними країнами, охоче підкоряться одному правителю. З цього приводу існує багато теорій. Одна з них полягає в тому, що нещастя та язви, описані в книзі Об'явлення у вигляді печаток і сурм (розділи 6-11), будуть такими руйнівними та призведуть до настільки серйозної глобальної кризи, що люди повірять і поклонятимуться будь-кому, хто пообіцяє полегшення.

Укріпивши свою владу, звір (антихрист) і сила, що стоїть за ним (сатана), приступлять до встановлення абсолютного контролю над усіма народами землі. Їхня справжня мета – домогтися поклоніння, якого сатана прагнув від моменту вигнання з небес (Ісаї 14:12-14). Один зі способів досягнення цієї мети – контролювати всю торгівлю, з чого й походить ідея про єдину світову валюту. В Об'явленні 13:16-17 описується певний сатанинський знак, який буде потрібний для купівлі та продажу. Кожен, хто відмовиться від знаку, не зможе купити їжу, одяг чи інші речі першої необхідності. Без сумніву, переважна більшість людей буде готова отримати знак, просто щоб вижити. Вірш 16 дає зрозуміти, що це буде всесвітня система, в якій усі – багаті й бідні, великі й малі – носитимуть знак на руці або чолі. Існує чимало припущень щодо того, яким саме чином цей знак буде нанесений, проте зробити це буде вкрай легко за допомогою технологій, доступних уже сьогодні.

Люди, що залишаться після підхоплення Церкви, стикнуться з тяжким вибором – прийняти знак звіра, щоб вижити, або наразитися на голод і жахливі переслідування антихриста та його поплічників. Проте ті, хто навернеться до Христа в цей час, ті, чиї імена записані в Книзі життя Агнця (Об'явлення 13:8), оберуть страждання і навіть мученицьку смерть.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи говорить Біблія про єдиний світовий уряд та єдину світову валюту в останній час?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries