settings icon
share icon
Запитання

Як я можу дізнатися, що є одним з обраних?

Відповідь


Хоча існує безліч думок про те, що саме означає обрання у спасінні, беззаперечним є той факт, що віруючі є обраними (Римлянам 8:29-30; Ефесянам 1:4-5, 11; 1 Солунянам 1:4). Висловлюючись просто, доктрина про обрання полягає в тому, що Бог обирає / визначає тих, хто буде спасенний. В рамки цієї статті не входить визначення того, як діє обрання. Наше питання звучить: «Як я можу дізнатися, що є одним з обраних?». Відповідь є надзвичайно простою: вірте!

Біблія ніде не вказує нам турбуватися про власне обрання. Господь радше закликає нас повірити та прийняти Ісуса Христа як Спасителя благодаттю через віру (Івана 3:16; Ефесянам 2:8-9). Якщо людина по-справжньому вірить тільки в Ісуса для спасіння, вона є однією з обраних. Чи гарантує віра обрання, або ж обрання породжує віру – це тема іншої розмови. Але немає сумнівів у тому, що віра є свідченням обрання. Ніхто не може прийняти Христа як Спасителя, якщо Бог не притягне його (Івана 6:44). Господь закликає / притягує тих, кого Він визначив / обрав наперед (Римлянам 8:29-30). Істинна віра неможлива без Його обрання, отже, віра свідчить про обрання.

Ідея про людину, яка бажає, але нездатна спастися через те, що вона не є серед обраних, протирічить Святому Письму. Ніхто не прагне до Божого спасіння самостійно (Римлянам 3:10-18). Невіруючі не бачать своєї потреби у спасінні (2 Коринтянам 4:4). Це змінюється лише тоді, коли Господь починає притягувати людину до Себе. Саме Він відкриває їй очі та освітлює розум щодо необхідності в Ісусі Христі як Спасителі. Ми не можемо покаятися (змінити думку про гріх і необхідність спасіння), якщо Бог не подарує нам покаяння (Дії 11:18). Тому якщо ви розумієте Його план спасіння, усвідомлюєте свою потребу в цьому та відчуваєте бажання прийняти Ісуса як Спасителя, тоді вірте і будете спасенні.

Якщо ви прийняли Христа як свого Спасителя, покладаючись тільки на Нього в спасінні, вірячи, що Його жертва повністю викупила ваші гріхи, – вітаємо: ви серед обраних!

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як я можу дізнатися, що є одним з обраних?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries