settings icon
share icon
Запитання

Що означає бути одним тілом у шлюбі?

Відповідь


Вираз «одне тіло» походить із опису створення Єви в книзі Буття. Згідно з текстом у Буття 2:21–24, Бог створив Єву з ребра, взятого в Адама, поки той спав. Адам визнав, що Єва була його частинкою – вони справді були «однією плоттю». Як наше тіло є єдиним цілим і не може бути розділене на частини, так Бог бажає, аби було і зі шлюбом. Існує вже не два цілих (дві особи), а одне (подружня пара). Існує ряд аспектів щодо цього нового союзу.

У плані емоційної прив’язаності нове ціле отримує перевагу над усіма попередніми та майбутніми стосунками (Буття 2:24). Деякі дружини продовжують надавати перевагу зв’язкам із батьками, а не з новим партнером. Це є причиною катастроф у шлюбі і спотворює початковий Божий план, який полягає в тому, щоби «залишити» та «пристати». Схожа проблема може виникнути, коли хтось із подружжя починає зближуватися з дитиною, відповідаючи на її емоційні потреби, шкодячи стосункам зі своїм партнером.

Пара має стати єдиним цілим емоційно, духовно, інтелектуально, фінансово та у всіх інших відношеннях. Як одна частина тіла забезпечує роботу інших частин (шлунок перетравлює їжу для тіла, мозок направляє тіло, руки виконують роботу на благо тіла і т.п.), так і партнерам у шлюбі слід піклуватися один про одного. Кожний партнер повинен вважати зароблені гроші не «своїми», а, швидше, «нашими». Ефесянам 5:22–33 та Притчі 31:10–31 пояснюють відношення цієї єдності до ролей чоловіка та дружини.

Фізично вони стають одним тілом, і в результаті це одне тіло відтворюється в дитині, яка народжується з цього союзу; дитина володіє особливими генетичними параметрами, притаманними їм обом. Навіть у сексуальному аспекті їхніх відносин чоловік і дружина мають розглядати свої тіла не як власні, а як належні своєму партнерові (1 Коринтянам 7:3–5). Так само вони не повинні зосереджуватися на власному задоволенні, а, швидше, на задоволенні потреб свого чоловіка / дружини.

Ця єдність і бажання принести користь одне одному не є автоматичними, особливо після гріхопадіння людства. Чоловікові в Буття 2:24 сказано «пристати» до своєї дружини. За цим словом стоять дві ідеї. Перша – буквально «приліпитися» до своєї дружини – ілюструє те, наскільки міцним повинен бути шлюбний зв’язок. Друга – неухильно упадати за своєю дружиною. Це означає – не обмежуватися стосунками, що вели до шлюбу, але продовжувати захоплюватися нею у шлюбі. Тілесна тенденція полягає в тому, щоб робити те, що здається хорошим «для мене», а не думати про те, що принесе користь чоловікові / дружині. Цей егоцентризм є причиною того, чому часто шлюби розпадаються, тільки-но закінчується медовий місяць.

Надзвичайно важливо, щоб дві людини, які живуть разом, задовольняли потреби одне одного, але Бог має ще одне, більш високе покликання для шлюбу. Навіть якщо вони служили Христу до шлюбу окремо (Римлянам 12:1–2), тепер вони мають служити Йому спільно, будучи єдиним цілим, і виховувати дітей у служінні Богові (1 Коринтянам 7:29–34; Малахії 2:15; Ефесянам 6:4). Акила та Прискила в Дії 18 є гарним прикладом для нас. Коли подружжя прагне спільно служити Христу, радість Духа наповнить їхній шлюб (Галатам 5:22–23). В Едемському саду було присутні троє (Адам, Єва та Бог), і серед них панувала радість. Отже, якщо Бог є в центрі шлюбу сьогодні, там також буде радість. Без Бога істинна та повна єдність неможлива. EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає бути одним тілом у шлюбі?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries