settings icon
share icon
Запитання

Що таке богослов'я Старого Завіту?

Відповідь


Богослов'я Старого Завіту – це вивчення того, що Господь відкрив про Себе у Старому Завіті. Воно систематизує різні істини про Бога, яким нас навчають старозавітні книги. Його одкровення починається в Буття 1:1: «На початку Бог створив Небо та землю».

Богослов'я Старого Завіту є надзвичайно корисним дослідженням того, що Господь відкрив про Себе, Свій характер, якості тощо. У Старому Завіті основна увага приділяється стосункам Бога з євреями, починаючи з покликання Авраама в Буття 12. Він обрав Ізраїль та уклав з ним заповіт, аби передати Свою звістку світові і, зрештою, послати Месію для нашого спасіння від гріха. Через Свої стосунки з ізраїльським народом Господь благословив увесь світ (Буття 12:3). Старий Завіт містить Боже прогресивне одкровення про Себе, насамперед для Його обраного народу, а потім і для язичників, щоб усі ми могли пізнати Господа та Його план щодо нашого світу. У самому «серці» Старого Завіту закладена ідея заповіту між Богом і людиною: перший був укладений з Адамом, а наступні – з Ноєм, Авраамом, народом Ізраїлю та Давидом.

Богослов'я Старого Завіту закладає основу для нашого розуміння Бога та Його цілей у світі. Зачатки доктрин про замісне викуплення, спасіння, обрання, святість, милосердя, осуд і прощення містяться у Старому Завіті. Вивчення старозавітного богослов'я включає в себе патерологію, антропологію, есхатологію та інші важливі дисципліни.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке богослов'я Старого Завіту?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries