settings icon
share icon
Запитання

Що Біблія каже про покору батькам?

Відповідь


Покора та послух батькам – це пряме повеління Бога. «Діти, слухайтеся своїх батьків у Господі, бо це справедливо» (Ефесянам 6:1; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Слово «слухайтеся» в цьому вірші не може бути відокремлене від ідеї «шанування». Далі, в Ефесянам 6:2-3, апостол Павло продовжує: «Шануй свого батька та матір – така перша заповідь з обітницею, – щоб тобі було добре і щоб ти був довголітній на землі». Пошана радше стосується ставлення з повагою до своїх батьків; отже, тут мається на увазі, що послух має виявлятися з почуттям поваги до них. Послух насилу не відповідає цій вказівці.

Дітям може бути непросто навчитися коритися й поважати своїх батьків – одним це вдається легше, іншим – складніше. Але для цієї вказівки є дуже вагома причина. Книга Притчі навчає, що ті, хто слухається своїх батьків, набувають мудрості: «Мудрий син любить батькову науку, а глузливий не прислухається до повчання» (Притчі 13:1). Божий задум полягає в тому, щоб діти навчалися шанувати та коритися своїм батькам у міру свого зростання – так вони зможуть вести своє життя з мудрістю. Коли вони вчаться повазі в сім’ї, то поважатимуть й інших, залишаючи рідну домівку. Навіть молодий Ісус, будучи Сином Божим, корився Своїм земним батькам і набував мудрості (Луки 2:51-52). Біблія навчає, що діти, які не є дисциплінованими або не підкоряються своїм батькам, опиняться в набагато скрутнішому становищі в подальшому житті (див. Притчі 22:15; 19:18 і 29:15).

Як діти мають коритися своїм батькам, так і батьки повинні навчати своїх дітей Божим шляхам. «А ви, батьки, не дратуйте своїх дітей, а виховуйте їх у послусі та вченні Господа» (Ефесянам 6:4). Але навіть якщо якісь батьки не виконують вказівок, що адресовані їм, діти однаково мають вказівку коритися та поважати своїх батьків.

Наш головний обов’язок – перш за все любити й коритися Богові. Він звелів дітям коритися своїм батькам. Єдина можлива причина для непослуху батькам – коли вони кажуть дитині робити те, що явно суперечить заповідям Господа. У такому разі дитина має коритися Йому (див. Дії 5:29).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що Біблія каже про покору батькам?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries