Чому не слід вдаватися до самогубства?


Запитання: Чому не слід вдаватися до самогубства?

Відповідь:
Від щирого серця звертаюся до тих, хто думає завершити своє власне життя самогубством. Якщо це саме ти, це імовірно трапилося із-за різних емоцій, таких як відчуття безнадії та розпачу. Тобі може здаватися, наче ти в найглибшій ямі, і сумніваєшся, чи є хоч якийсь промінь надії, що все повернеться на краще. Здається, ніхто не розуміє і нікому нема діла до того, що в тебе виникли труднощі. Життя просто не варте, щоб жити… чи все-таки варте?

Такі емоції переживає багато людей в той чи інший момент. Коли я був у схожій емоційній «ямі», у моїй свідомості пролітали такі запитання: «Невже на це воля Бога, Який створив мене?!» «Невже Бог заслабий, щоб допомогти мені?!» «Невже мої проблеми завеликі для Нього?!»

З радістю хочу повідомити, що якщо ти приділиш хоч мить, аби просто зараз дозволити Богові справді стати Богом у твоєму житті, то Він доведе, Який Він насправді величний! «Для Бога нема неможливої жодної речі!» (Луки 1:37). Можливо, шрами минулих ран вилилися в непомірне відчуття відкинення або самотності. Вони могли призвести до жалю до самого себе, гніву, гіркоти, мстивих думок або поступків, нездорових страхів і багато чого іншого, що спричинило проблеми стосунках, важливих для тебе. Тим не менше, самогубство принесе лише розпач твоїм близьким, яким ти ніколи і не хотів би зашкодити. Це завдасть їм емоційних ран, які ніколи не забудуться.

Чому тобі не слід вдаватися до самогубства? Друже, не страшно, наскільки все погано у твоєму житті, адже є люблячий Бог, який тільки чекає, щоб ти дозволив Йому провести тебе через тунель розпачу і вивести до Свого чудового світла. Він – твоя непорушна надія. Його ім’я – Ісус.

Цей Ісус – безгрішний Син Бога – перебуває поряд з тобою в час твого відкинення і приниження. Пророк Ісая написав про Нього: «Не мав Він принади й не мав пишноти; і ми Його бачили, та краси не було, щоб Його пожадати! Він погорджений був, Його люди покинули, страдник, знайомий з хворобами, і від Якого обличчя ховали, погорджений, і ми не цінували Його… Направду ж Він немочі наші узяв і наші болі поніс, а ми уважали Його за пораненого, ніби Бог Його вдарив поразами й мучив… А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, – кара на Ньому була за наш мир, Його ж ранами нас уздоровлено! Усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу, – і на Нього Господь поклав гріх усіх нас!» (Ісаї 53:2-6).

Друже, усе це Ісус Христос переніс, щоб ти зміг отримати прощення своїх гріхів! Який би тягар гріхів не гнітив тебе, знай, що Він пробачить тобі все, якщо ти щиро розкаєшся і навернешся від своїх гріхів до Бога. «До Мене поклич в день недолі, – Я тебе порятую, ти ж прославиш Мене!» (Псалом 50:15). Ніщо, будь-коли зроблене тобою, не є занадто поганим для Ісуса, щоб не простити тобі! Деякі з Його вибраних слуг у Біблії чинили великі гріхи, такі як убивство (Мойсей), перелюб (цар Давид), фізичні й емоційні тортури (апостол Павло). Але всі вони отримали прощення і нове, багате життя в Господі. «Обмий мене зовсім з мого беззаконня, й очисти мене від мого гріха» (Псалом 51:4). «Отож, хто в Христі, той нове творіння; давнє минуло, – ось постало все нове!» (2 Коринтян 5:17).

Чому тобі не слід вдаватися до самогубства? Любий друже, Бог тільки й чекає, щоб виправити те, що «зламане», а саме, життя, яке в тебе зараз і з яким ти хочеш покінчити самогубством. Пророк Ісая написав: «Дух Господа Бога на Мені, бо Господь помазав Мене благовістити сумирним, послав Мене перев’язати зламаних серцем, полоненим звіщати свободу, а в’язням – відчинити в’язницю, щоб проголосити рік уподобання Господу, та день помсти для нашого Бога, щоб потішити всіх, хто в жалобі, щоб радість вчинити сіонським жалобникам, щоб замість попелу дати їм оздобу, оливу радості замість жалоби, одежу хвали замість темного духа! І будуть їх звати дубами праведності, саджанцями Господніми, щоб прославивсь Господь!» (Ісаї 61:1-3).

Прийди до Ісуса і дозволь Йому відновити твою радість і потрібність, довіряючи Йому розпочати нову роботу в твоєму житті. «Верни мені радість спасіння Твого, і злагідним духом підтримай мене… Господи, відкрий мої уста, і язик мій звістить Тобі хвалу, бо Ти жертви не прагнеш, а дам цілопалення, – то не любе воно Тобі буде. Жертва Богові – зламаний дух; серцем зламаним та упокореним Ти не погордуєш, Боже!» (Псалом 51:14,17-19).

Чи приймеш ти Господа як свого Спасителя і Пастиря? Через Своє Слово – Біблію – Він кожного дня керуватиме твоїми думками і кроками. «Я зроблю тебе мудрим, і буду навчати тебе у дорозі, якою ти будеш ходити, Я дам тобі раду, Моє око вважає на тебе!» (Псалом 32:8). «І буде безпека за часу твого, щедрота спасіння, мудрості та пізнання. Страх Господній – буде він скарбом його» (Ісаї 33:6). У Христі ти продовжуватимеш боротись, але тепер у тебе буде НАДІЯ. Він буде «приятель, більше від брата прив’язаний» (Приповісті 18:24). Нехай благодать Господа Ісуса буде з тобою в час твого рішення!

Якщо ти бажаєш повірити в Христа як твого Спасителя, скажи Богові такі слова у своєму серці: «Боже, я потребую Тебе у своєму житті. Будь-ласка, пробач мені все, що я зробив. Я вірю в Ісуса Христа і вірю, що Він – мій Спаситель. Будь-ласка, очисти мене, зціли мене і віднови мою радість у житті. Дякую Тобі за Твою любов до мене і за Ісусову смерть за мене!»

Ви прийняли Христа завдяки прочитаному тут? Якщо так, будь-ласка, натисніть на кнопку «Я прийняв(-ла) Ісуса сьогодні» нижче.

English
Повернутися на стартову українську сторінку

Чому не слід вдаватися до самогубства?

Дізнайтеся, як ...

Провести вічність із БогомОтримати прощення від Бога