settings icon
share icon
Запитання

Що слід робити християнам, якщо в їхній місцевості немає церкви, яку вони могли би відвідувати?

Відповідь


У багатьох регіонах світу християн обмежують у тому, коли, де та як вони можуть поклонятися. В деяких країнах християнське служіння не допускається в будь-якій формі, а в інших репресивні уряди заарештовують і знищують християн лише за те, що вони проголошують або практикують свою віру. Віруючим, які живуть у таких ворожих до Бога регіонах, доводиться докладати значних зусиль, аби продовжувати зростати у вірі, перебуваючи далеко від церковної громади.

Там, де дозволено мати Біблію чи біблійні матеріали, християнам важливо щодня старанно вивчати Святе Письмо, особливо якщо спілкування з іншими віруючими неможливе. Дуже важливо регулярно приділяти час вивченню Божого Слова та молитві. У країнах, де Біблія оголошена поза законом, віруючим може допомогти інтернет. Багато сайтів надає доступ до Святого Письма та інших матеріалів. Є навіть онлайн-громади віруючих для спілкування та підбадьорення одне одного. Радіопередачі, що навчають Божому Слову, також доступні в більшості країн усього світу, навіть якщо їх доводиться транслювати на коротких хвилях із великих відстаней.

Пошук інших віруючих може стати початком формування невеликої «підпільної» домашньої групи, де вони зможуть збиратися для вивчення Божого Слова та молитви. Рух домашніх церков у Китаї створив сильну і живу спільноту християн, що живуть під гнітом переслідувань. Ті, хто почав створювати підпільні домашні групи на Близькому Сході, виявили величезний голод до Божого Слова серед англомовних іноземних робітників, що живуть у цьому регіоні. Ці віруючі змінюють місце зустрічі щотижня, передають запрошення лише усно й активно зростають у своїй вірі в складному та вороже налаштованому середовищі.

Ніщо не може відлучити Божих дітей від Його любові у Христі (Римлянам 8:38-39). Навіть якщо християнин ізольований від інших віруючих, він може підтримувати тісні стосунки з Господом, Який підбадьорюватиме та зміцнюватиме його. Віруючим був даний дар Святого Духа, Який перебуває всередині нас (Ефесянам 1:13-14), і цей Утішитель допоможе нам у будь-яких складних ситуаціях. Історія християнства сповнена розповідей про віруючих, які зберегли міцну віру у найгірших переслідуваннях та ізоляції. Силу Святого Духа, що всередині нас, ніколи не слід недооцінювати.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що слід робити християнам, якщо в їхній місцевості немає церкви, яку вони могли би відвідувати?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries