settings icon
share icon
Запитання

Що таке богослов'я Нового Завіту?

Відповідь


Богослов'я Нового Завіту – це вивчення того, що Бог відкрив про Себе в Новому Завіті. Воно систематизує різні істини про Нього, яким нас навчають новозавітні писання. Новий Завіт повідомляє про прихід Месії, провіщений у Старому Завіті (Ісаї 9); відмову Ізраїлю від Нього; виконання закону; зародження новозавітної церкви (тіла Христового); церковну епоху; Євангеліє Ісуса Христа, а також містить настанови для віруючих у Нього.

Фразу «Новий Заповіт» Христос промовив під час Таємної вечері (Луки 22:20). Павло вважав Новий Завіт суттю служіння, до якого був покликаний (2 Коринтянам 3:6). Старий Завіт повідомляє про покликання та історію єврейського народу, і в ньому міститься закон Мойсея – старий заповіт, яким Ізраїль був зв'язаний багато років. У Новому ж Завіті йдеться про історію та застосування викуплення Христа від закону (Галатам 4:4-5) – викуплення, яке Він забезпечив Своєю смертю на хресті (Ефесянам 1:7). Будучи новим заповітом, він замінює старий (Євреям 8:6, 13).

Богослов'я – це вивчення біблійних доктрин, слідуючи за прогресивним Божим одкровенням людині від самого початку і до останнього розділу книги Об'явлення. Богослов'я Нового Завіту здебільшого зосереджене на дослідженні христології, еклезіології та сотеріології. Крім того, воно розширює наше розуміння есхатології, пневматології, ангелології, гамартіології та інших доктринальних сфер.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке богослов'я Нового Завіту?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries