settings icon
share icon
Запитання

Що таке Новий Єрусалим?

Відповідь


Новий Єрусалим, який також називають наметом Бога, святим містом, містом Бога, небесним містом, квадратним містом і небесним Єрусалимом – буквально є раєм на Землі. Він згадується в кількох місцях Біблії (Галатам 4:26; Євреям 11:10; 12:22-24; 13:14), а найповніший його опис міститься у 21-му розділі книги Об'явлення.

У книзі Об'явлення літопис людської історії добігає кінця. Всі епохи прийшли та минули. Христос зібрав Свою церкву під час підхоплення (1 Солунянам 4:15-17). Часи лихоліття минули (Об'явлення 6-18). Наш Господь переміг в армагеддонській битві (Об'явлення 19:17-21). Сатана був прикутий ланцюгом на період 1000-літнього правління Христа на Землі (Об'явлення 20:1-3). Новий славний храм був заснований в Єрусалимі (Єзекіїля 40-48). Останнє повстання проти Бога було придушене, і диявол отримав своє справедливе покарання – вічність у вогняному озері (Об'явлення 20:7-10). Відбувся суд над людством перед великим білим престолом (Об'явлення 20:11-15).

У 21-му розділі Об'явлення (в. 1) написано, що Бог створить абсолютно нове небо й землю (Ісаї 65:17; 2 Петра 3:12-13). Нові небеса та Нову землю називають «вічним станом» і місцем, де «проживає праведність» (2 Петра 3:13). Після цього Господь відкриє Новий Єрусалим. Іван бачив це у своєму видінні: «І я побачив святе місто, новий Єрусалим, що сходив з неба від Бога, приготований, немов наречена, прикрашена для свого чоловіка» (Об'явлення 21:2; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Це – місто, до якого Авраам прагнув вірою (Євреям 11:10). Це – місце, де Бог вічно мешкатиме зі Своїм народом (Об'явлення 21:3). Він обітре всі сльози мешканців цього небесного міста (Об'явлення 21:4).

Новий Єрусалим матиме величезні розміри. Іван пише, що він сягатиме в довжину приблизно 2250 км, так само в ширину та висоту – абсолютний куб (Об'явлення 21:15-17). Місто також сяятиме в усіх відношеннях. Воно освічуватиметься Божою славою (Об'явлення 21:23). Його дванадцять підвалин, що матимуть імена дванадцяти апостолів, будуть прикрашені «різним дорогим камінням» (Об'явлення 21:19-20). У ньому дванадцять брам; кожна з них – окрема перлина, на яких написані імена дванадцятьох племен Ізраїлю (Об'явлення 21:12, 21). Його вулиці будуть вимощені чистим золотом (Об'явлення 21:21).

Новий Єрусалим стане місцем неймовірного благословення. Прокляття старої Землі мине (Об'явлення 22:3). У місті будуть дерево життя та ріка живої води «для оздоровлення народів» (Об'явлення 22:1-2). Це – місце, яке Павло має на увазі в Ефесянам 2:4-7. Новий Єрусалим є остаточним виконанням усіх обітниць Господа – це Його доброта, виявлена у всій повноті.

Хто житиме в Новому Єрусалимі? Там перебуватимуть Отець із Агнцем (Об'явлення 21:22). Ангели – біля брам (Об'явлення 21:12), а місто буде населене викупленими Божими дітьми. Новий Єрусалим є праведною протилежністю гріховного Вавилону (Об'явлення 17), знищеного Господнім судом (Об'явлення 18). У злого роду було своє місто, а в Бога – Своє. До якого міста належите ви? До «великого» Вавилону чи Нового Єрусалиму? Якщо ви вірите, що Ісус, Син Божий, помер і воскрес, та попросили Господа спасти вас Його благодаттю, то ви – громадянин Нового Єрусалиму. «І воскресив нас разом з Ним (Христом), і в Ісусі Христі посадив разом на небесах» (Ефесянам 2:6). У вас є «нетлінна, непорочна і нев'януча спадщина» (1 Петра 1:4). Якщо ви ще не повірили у Христа як свого Спасителя, то закликаємо вас прийняти Його у своє серце. Запрошення дійсне й досі: «А Дух і наречена кажуть: Прийди! І хто чує, нехай каже: Прийди! І спраглий нехай прийде, і хто бажає, нехай візьме воду життя даром» (Об'явлення 22:17)!

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке Новий Єрусалим?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries