settings icon
share icon
Запитання

Що Біблія каже про передсмертний досвід?

Відповідь


Передсмертний досвід – це коли людина, будучи на межі смерті, а потім одужавши, повідомляє про незвичні відчуття – зазвичай, про позатілесний досвід або видіння раю чи пекла. Святе Письмо не виражає жодної підтримки таким досвідам, хоча багато людей використовують текст у 2 Коринтянам 12:2-5 як біблійний доказ. Але це – досить вільна інтерпретація та лише припущення, що якась людина (ймовірно Павло) була або близькою до смерті, або насправді мертвою, опинившись на небесах. У даному уривку ніде не вказується, що та людина померла або була при смерті. Це було небесне видіння, дане Богом, а не передсмертний досвід.

До того ж для Господа немає нічого неможливого – Він може послати видіння неба як тому, хто знаходиться при смерті, так і будь-якій іншій людині. Проте із завершенням канону Біблії видіння не є звичним явищем для християн.

Нам слід бути надзвичайно обережними в тому, як ми оцінюємо свій досвід. Найважливіша перевірка будь-якого досвіду – це порівняння з Біблією. Сатана завжди готовий ввести в оману та спотворити мислення людей. «І не дивно, бо сам сатана видає себе за ангела світла. Тому не є щось надзвичайне, коли і його слуги видають себе за служителів праведності: їхній кінець буде за їхніми вчинками» (2 Коринтянам 11:14-15; Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

Оскільки в Біблії не йдеться про передсмертні досвіди, і вони не можуть бути надійно підтверджені науковими дослідженнями, то ми не можемо просто на віру визнавати їхню достовірність. Звичайно, було би надто категорично стверджувати, що всі передсмертні досвіди є фальшивими, вигаданими або демонічними, проте у світлі Біблії їхня достовірність викликає серйозні сумніви. Знову ж, будь-який опис передсмертного досвіду має бути підтверджений істиною Святого Письма. Якщо такий досвід походить від Бога, то він відповідатиме тому, що Він уже виявив у Своєму Слові, і, зрештою, принесе Йому славу в Ім'я Ісуса Христа.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що Біблія каже про передсмертний досвід?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries