settings icon
share icon
Запитання

Наскільки вузькими є тісні ворота?

Відповідь


Тісні ворота згадуються Господом Ісусом у Матвія 7:13-14 і Луки 13:23-24. Він порівнює їх із «просторими воротами й широкою дорогою», що веде до погибелі (пекла), і каже, що багато людей ідуть нею. На противагу цьому Він говорить, що «тісні ті ворота, і вузька та дорога, що веде до життя, – і мало таких, що знаходять її!». Що саме це означає? Як багато одних і мало інших?

По-перше, нам потрібно зрозуміти, що цими «ворітьми», крізь які проходять у вічне життя, є Ісус. Іншого шляху немає, бо лише Він – «дорога, і правда, і життя» (Івана 14:6). Шлях до вічного життя зводиться лише до однієї дороги – Христа. Дорога є вузькою в тому розумінні, що вона – єдина, і відносно невелика кількість людей піде нею. Багато інших людей намагатимуться знайти альтернативні шляхи до Бога. Вони спробують потрапити до Нього за допомогою штучних норм і правил, неправдивої релігії чи власних зусиль. Вони йтимуть широким шляхом, що веде до вічного знищення, тоді як вівці, які слухають Доброго Пастиря, підуть за Ним через вузькі ворота у вічне життя (Івана 10:7-11).

Хоча тих, хто пройде через тісні ворота, буде відносно мало, порівняно з чисельністю тих, що підуть воротами широкими, все одно людей, які попрямують за Добрим Пастирем, буде велика кількість. Апостол Іван побачив це у своєму видінні: «Потому я глянув, – і ось натовп великий, що його зрахувати не може ніхто, з усякого люду, і племен, і народів, і язиків, стояв перед престолом і перед Агнцем, зодягнені в білу одежу, а в їхніх руках було пальмове віття. І взивали вони гучним голосом, кажучи: "Спасіння нашому Богові, що сидить на престолі, і Агнцеві!"» (Об'явлення 7:9-10).

Пройти крізь тісні ворота непросто. Ісус дав це зрозуміти, вказуючи Своїм послідовникам «силкуватися» ввійти тісними ворітьми. Грецьке слово, використане тут, – «агонізомай» (від чого ми отримуємо українське «агонізувати») – насправді означає «змагатися». Суть полягає в тому, що люди, які прагнуть увійти через тісні ворота, мають робити це із зусиллям і напруженням, як біжить спортсмен, що намагається якнайшвидше дістатися фінішу, – напружуючи всі м'язи та використовуючи всю свою силу. Проте тут слід також дещо уточнити. Жодні зусилля нас не врятують, бо спасіння здійснюється Божою благодаттю через даровану віру (Ефесянам 2:8-9). Ніхто ніколи не заробить доступ на небеса, яких би зусиль він не докладав. Проте ввійти крізь тісні ворота однаково складно через людську гордість, природну любов до гріха та протидію сатани і світу, що є під його контролем, – усе це протистоїть нашому прагненню до вічного життя.

Заклик силкуватися ввійти – це вказівка покаятися та пройти через ворота, а не просто стояти і дивитися на них, думати про це й жалітися, що вони занадто малі, несправедливо тісні або що це все занадто складно. Ми не маємо питати, чому не йдуть інші; ми не повинні виправдовуватись або затримуватися. Нам не слід непокоїтися щодо того, хто пройде, а хто – ні. Нам необхідно прямувати вперед і ввійти! Також ми зобов'язані закликати інших силкуватись увійти, поки не стало надто пізно.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Наскільки вузькими є тісні ворота?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries