settings icon
share icon
Запитання

Які різні імена й назви має Біблія?

Відповідь


У Старому й Новому Завітах ми знаходимо понад десять різних імен і назв Біблії. Нижче наведено перелік найбільш відомих із них:

Книга закону (Повторення Закону 31:26) – «Візьміть книгу цього закону, покладіть її збоку ковчега завіту Господа, вашого Бога, і нехай вона буде там як свідчення на тебе» (тут і далі – переклад Українського Біблійного Товариства). Біблія описується як книга законів, призначених не для того, щоб нас поневолити чи порушити наші стосунки з Богом, а спрямованих на зростання наших знань про Божу праведність і навернення нас до Христа.

Радісна Звістка (Римлянам 1:16) – «Адже я не соромлюся Радісної Звістки [Христа], тому що вона – Божа сила на спасіння кожному, хто вірить...». Біблія містить Радісну Звістку – або Євангеліє – про Господа Ісуса Христа. Через Сина Божого наші гріхи прощені і нам забезпечене спасіння.

Святі Писання (Римлянам 1:2) – «…яке Він заздалегідь пообіцяв через Своїх пророків у Святих Писаннях». Біблія – це набір святих писань, які є священними й авторитетними, бо вони були натхненні Богом.

Господній закон (Псалом 18:8) – «Господній закон бездоганний, – він навертає душі. Господнє свідчення вірне, – воно робить мудрими дітей». Закони Біблії не слід плутати з будь-яким іншими; вони є вказівками самого Господа, а не людськими помилками.

Живі слова (Дії 7:38) – «Це той, хто в пустелі на зібранні був разом з Ангелом, який на Сінайській горі говорив до нього та до наших батьків, хто одержав живі слова, щоби дати нам». Біблія – жива книга; кожна її частина, розділ і вірш рясніють знаннями й мудрістю самого Бога.

Слово Христове (Колосянам 3:16) – «Слово Христове нехай перебуває у вас щедро, у всякій мудрості. Навчайте і застерігайте самі себе, з вдячністю співаючи Богові у своїх серцях псалми, прославлення, духовні пісні». Слово Христа є звісткою про спасіння від гріха через Єдиного, Хто може це здійснити.

Писання (2 Тимофію 3:16) – «Усе Писання богонатхненне й корисне для навчання, для докору, для виправлення, для виховання в праведності». Будучи натхненною Богом, Біблія є зібранням писань, які не схожі на будь-які інші. Це – єдина книга, що була написана людьми, яких спонукав Божий Святий Дух (2 Петра 1:21).

Книга (Псалом 39:8) – «Тоді я сказав: Ось іду, – на початку книги написано про мене». У пророцтвах про Ісуса Біблія називає себе книгою, сувоєм, де задокументовані безцінні знання, що будуть передаватися від покоління до покоління.

Духовний меч (Ефесянам 6:17) – «візьміть … духовний меч, яким є Боже Слово». Як і меч, Біблія може відбивати будь-яку атаку й пронизувати Божою правдою. Автор Послання до Євреїв написав, що Біблія гостріша «від усякого двосічного меча», тому що здатна проникнути «аж до поділу душі й духа, суглобів і мозку кісток, судить думки й наміри серця» (Євреям 4:12).

Істина (Івана 17:17) – «Освяти їх істиною [Своєю]! Твоє Слово – то істина». Оскільки Біблія є Словом Бога, вона є істиною. Кожне слово походить від Божого розуму. Він – істина, тому і Слово Його має бути істиною.

Боже слово (Луки 11:28) – «Дійсно блаженні ті, які слухають Боже слово і бережуть його!». Біблія подібна до Божого рупору, адже кожна книга звертається безпосередньо до нас.

Слово життя (Филип’янам 2:16) – «Дотримуючи слово життя...». Біблія відкриває нам різницю між життям і смертю – вічне життя, яке матимуть ті, хто прийняв Ісуса Христа як свого Спасителя, і вічна смерть – для тих, хто цього не зробить.

Господні слова (Псалом 11:7) – «Господні слова – чисті слова, очищене вогнем срібло, випробуване в землі – сім разів очищене». Слова в Біблії досконалі й бездоганні, тому що вони є словами Господа, сказаними через пророків та апостолів, аби показати Його любов і славу.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Які різні імена й назви має Біблія?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries