settings icon
share icon
Запитання

Як будувати стосунки із тещою / свекрухою?

Відповідь


Теща або свекруха, яка вимагає, контролює та втручається у життя своєї доньки/сина і зятя/невістки, відноситься до тієї категорії людей, яких Біблія називає «занадто цікаві» (1 Тимофію 5:13). Грецьке слово, вжите в цьому тексті, означає «самозваного наглядача у справах інших людей». Наглядання – це саме те, чим займаються деякі матері або, принаймні, в чому їх звинувачують. Така поведінка дратує, пригнічує та суперечить Божому плану для сім’ї.

Очевидно, що така ситуація може сильно докучати. Теща/свекруха може все це робити, тому що ніхто у сім’ї не встановив перед нею відповідні межі. Отже, вона стає владним «хуліганом». Можливо, вона навіть не розуміє, наскільки настирливою буває. Для неї це може бути просто виявом любові. Якщо це так, то, можливо, щира розмова допоможе вирішити проблему. Якщо вона все-таки розуміє, що робить, і робить це навмисно навіть після того, як із нею поговорили, тоді немає нічого, що ви могли би зробити, щоб це змінити.

Незалежно від того, з якого боку сім’ї походить це втручання, воно є нападом на святість шлюбу та порушує Божу вказівку «покинути й пристати» (Буття 2:23-24). Чоловік і жінка залишають сім’ї, в яких виросли, для створення нової, і вони мають любити та захищати одне одного. Чоловік, який дозволяє своїй матері чи тещі втручатись у свій шлюб, не дотримується заповіді, даної чоловікам в Ефесянам 5:25-33. Слід встановити межі і їх необхідно дотримуватися, незалежно від можливого опору. Насправді, люди ставляться до нас так, як ми дозволяємо їм ставитися до нас. Якщо ми дозволимо їм зневажати святість нашої сім’ї, то саме це вони й робитимуть. Ніхто, навіть наші родичі, не має права втручатись у приватне життя нашого дому, і це є обов’язком чоловіка – охороняти це приватне життя. Він має взяти на себе провідну роль у тому, аби м’яко – але наполегливо – пояснити своїй тещі, що її поведінка неправильна і неприйнятна. Він має нагадати їй, що Бог зробив його відповідальним за власну сім’ю, і відмова від цієї відповідальності на користь неї є непослухом Богові. Йому слід запевнити її в тому, що він та його дружина продовжують любити її, але також і в тому, що стосунки змінилися і тепер він є головою сім’ї. У цьому полягає Божий задум для сім’ї, і саме так усе має відбуватися. Після цього пара має твердо стояти на своєму рішенні.

Як ми можемо реагувати на втручання тещі/свекрухи у справи нашої сім’ї? Ми можемо зробити вибір не дозволити їй позбавляти нас душевного спокою. Ми не можемо змінити поведінку інших людей, але можемо вирішити, як реагувати на цю поведінку. Ми можемо дозволити іншим людям турбувати нас або можемо довіритися Богові та дозволити Йому використовувати цю ситуацію для нашого духовного зміцнення. Саме наша неправильна реакція на такі ситуації живить наше розчарування. Лише ми можемо припинити своє емоційне виснаження, яке виникає через те, що ми дозволяємо тещі/свекрусі бути володарем нашого власного світу. Ми відповідаємо не за її поведінку, а за свою реакцію.

До своїх батьків і батьків іншого з подружжя слід ставитися з повагою та любов’ю, проте ми не повинні дозволяти своїм емоціям виснажувати нас. Кращий спосіб роззброїти «ворога» – зробити його союзником. Це досягається за допомогою Божої благодаті. Християни завжди можуть поділитися благодаттю прощення (Ефесянам 4:32). Воно не зможе зупинити тещу/свекруху від втручання, але стане джерелом сили та спокою (Ефесянам 6:11-17). Єдиною основою істинного спокою наших сердець є особисті стосунки з Богом через Христа. Лише спираючись на цей небесний спокій, ми зможемо реагувати належним чином.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як будувати стосунки із тещою / свекрухою?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries