settings icon
share icon
Запитання

Що таке моральний аргумент на користь існування Бога?

Відповідь


Моральний аргумент починається з того факту, що всі люди дотримуються певного морального кодексу (деякі речі вважаються правильними, а деякі – неправильними). Щоразу, сперечаючись про правильне або неправильне, ми звертаємося до вищого закону, який, як ми вважаємо, відомий кожному, виконується та не може довільно змінюватися. Поняття правильного і неправильного передбачає існування вищого стандарту чи закону, а закон вимагає законодавця. Оскільки моральний закон є універсальним для всього людства, то цей всесвітній закон вимагає всесвітнього законодавця. Як стверджується, це і є Бог.

На підтвердження морального аргументу ми бачимо, що навіть найвіддаленіші племена, ізольовані від решти цивілізації, дотримуються морального кодексу, подібного до всіх інших. І хоча у цивільних питаннях існують відмінності, такі позитивні риси, як хоробрість та відданість, і такі вади, як жадібність та боягузтво, є універсальними. Якби людина відповідала за створення цього кодексу, то він би відрізнявся від одного місця до іншого так само, як і всі інші людські винаходи. Крім цього, це не просто констатація того, що людство і так робить – люди рідко відповідають своєму власному моральному кодексу. Звідки ж ми отримуємо розуміння того, що є правильним, а що – ні? У Посланні до Римлян 2:14-15 сказано, що моральний закон (або совість) походить від найвищого законодавця, який стоїть над людиною. Якщо це так, тоді ми очікуємо знайти в ньому те, чого ми дотримуємося. Цей законодавець – Бог.

І навпаки, атеїзм не надає підстав для моральності, не дає надії чи якогось сенсу в житті. І хоча це не спростовує атеїзм, однак якщо якась система переконань відкидає те, що ми інстинктивно вважаємо правдою, тоді слід відкинути її. Без Бога не було б об'єктивної основи моралі, життя та його сенсу. Проте все це існує, тому існує і Бог. Це і є моральний аргумент на користь Його існування.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке моральний аргумент на користь існування Бога?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries