settings icon
share icon
Запитання

Який спосіб хрещення є правильним?

Відповідь


Найпростішим шляхом відповісти на це питання буде розглянути визначення слова «хрещення». Воно походить від грецького слова, що означає «занурення у воду». Таким чином, хрещення за допомогою окроплення або поливання є оксюмороном – чимось, що суперечить само собі. Хрещення через окроплення означатиме «занурення у воду за допомогою окроплення». Хрещення за визначенням має бути дією занурення у воду.

Хрещення ілюструє ототожнення віруючого зі смертю Христа, Його похованням і воскресінням. «Чи ви не знаєте, що ті з нас, які хрестилися в Ісуса Христа, хрестилися в Його смерть? Тож ми поховані з Ним через хрещення в смерть, щоб так, як Христос устав із мертвих славою Отця, так і ми почали би ходити в оновленні життя» (Римлянам 6:3–4). Дія занурення у воду ілюструє смерть і поховання з Христом. Підняття ж із води символізує воскресіння Христа. У результаті, хрещення за допомогою занурення є єдиним способом хрещення, який ілюструє поховання з Христом і воскресіння разом із Ним. Хрещення через окроплення і / або поливання увійшло в практику в результаті небіблійного звичаю хрестити немовлят.

Хрещення за допомогою занурення у воду, яке хоч і є біблійним способом ототожнення з Христом, не є (як деякі вважають) передумовою для спасіння. Це, швидше, акт послуху – публічного проголошення віри в Христа й ототожнення з Ним. Хрещення це картина, що показує – як ми залишаємо наше колишнє життя та стаємо новим творінням (2 Коринтянам 5:17). Хрещення за допомогою занурення у воду – єдиний метод, що повністю ілюструє цю кардинальну зміну.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Який спосіб хрещення є правильним?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries