settings icon
share icon
Запитання

Що означає число 666?

Відповідь


Наприкінці 13-го розділу книги Об'явлення, де описується звір (антихрист) і його лжепророк, ми читаємо: «Тут мудрість! Хто має розум, нехай порахує число звірини, бо воно число людське. А число її – шістсот шістдесят шість» (вірш 18). Число 666 певним чином є ключем до особи звіра. У цьому розділі також згадується про «знамено ймення звірини» (вірші 16-17), у зв'язку з чим число 666 часто пов'язують зі знаком; проте знак звіра та 666, очевидно, є двома різними речами. Знак звіра – це те, що люди мають отримати, щоб купувати та продавати. Число 666 певним чином пов'язане зі звіром/антихристом як «його» число. Звичайно, воно може бути частиною знаку, але Біблія не подає конкретного зв'язку між ними.

Значення числа 666 – це таємниця, та очевидно, що Іван, який писав під натхненням Святого Духа, передбачав, щоб саме так і було. Підрахунок цього числа, як каже апостол, вимагає «мудрості». Використовуючи гематрію (присвоєння числового значення кожній букві імені або слова, а потім комбінування чисел для отримання загального значення), деякі дослідники називали антихристами різних людей у світовій історії. Деякими з популярних «об'єктів» були «цезар Нерон», «Рональд Вілсон Рейган», «Михайло Горбачов» і різні папи Католицької церкви. Вражає, на які крайнощі вони були готові, аби число 666 відповідало імені. Насправді, майже будь-яке ім'я може відповідати 666, якщо вдаватися до математичної «еквілібристики».

Цікаво, що в деяких давньогрецьких манускриптах книги Об'явлення фігурує число 616 замість 666. І хоч у більшості сувоїв міститься 666, існування альтернативного варіанту має зупинити нас, перш ніж ми візьмемося за свої калькулятори.

Число 666 якимось чином визначить звіра, але точне його відношення до звіра не є головною темою 13-го розділу Об'явлення. У Біблії часто щодо Бога та Його досконалості використовується число 7. Водночас, число 6 вважається числом людини, яка була створена шостого дня і завжди відвертається від Господа. Звір/антихрист прагнутиме бути подібним до Бога. Ймовірно, він буде навіть претендувати на те, щоб Ним стати. Проте так само, як число 6 ніколи не досягне числа 7, так і звір/антихрист зі своєю «трійцею» шісток зрештою зазнає невдачі у спробі перемогти Бога.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає число 666?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries