settings icon
share icon
Запитання

Хто така Марія Магдалина?

Відповідь


Марія Магдалина була жінкою, з якої Ісус вигнав сімох демонів (Луки 8:2). Ім'я Магдалина, очевидно, вказує на те, що вона походила з Магдали, місцевості на південно-західному узбережжі Галілейського моря. Після того, як Христос вигнав із неї демонів, вона стала Його послідовницею.

Марію Магдалину пов'язують із жінкою, «що була в місті, грішниця» (Луки 7:37), яка омила ноги Ісусові, але це не має біблійних підстав. Магдала насправді була відома проституцією, що там панувала. Ця інформація, в поєднанні з тим фактом, що Лука вперше згадує Марію Магдалину відразу після своєї розповіді про грішницю (Луки 7:36-50), стали причиною припущень про такий зв'язок. Але у Святому Письмі немає доказів, які би підтверджували цю теорію. Марія Магдалина ніде не названа ні блудницею, ні грішницею, незважаючи на популярні зображення її такою.

Вона також часто асоціюється із жінкою, яку Ісус урятував від побиття камінням після того, як її викрили в перелюбі (Івана 8:1-11). Знову-таки, цьому немає жодних доказів. Окрім усього іншого, даний зв'язок припускається у фільмі «Страсті Христові». І хоча така думка має право на існування, це малоймовірно та не підтверджено в Біблії.

Марія Магдалина була свідком більшості подій, пов'язаних із розп'яттям. Вона була присутня на суді над Ісусом; вона чула, як Понтій Пілат виголошував смертний вирок; вона бачила, як натовп бив і знущався над Ним. Вона була однією з жінок, які перебували біля Христа під час розп'яття, аби підтримати Його. Як найперший свідок воскресіння Ісуса, вона була послана Ним, аби повідомити про це іншим (Івана 20:11-18). І хоча це остання згадка про неї в Біблії, вона, мабуть, була серед жінок, які разом з апостолами очікували обіцяного сходження Святого Духа (Дії 1:14).

У романі «Код да Вінчі» стверджується, що Ісус і Марія Магдалина були одружені. Деякі з небіблійних ранньохристиянських писань (що вважалися єрессю в ранній церкві) натякають на особливі стосунки між Марією Магдалиною та Ісусом. Але не існує жодних доказів, які підтверджують, що вони були одружені, – у Біблії немає навіть натяку на таку думку.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Хто така Марія Магдалина?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries