settings icon
share icon
Запитання

Що слід робити християнам, які перебувають у шлюбі з невіруючими?

Відповідь


Шлюб із невіруючою людиною може бути одним із найскладніших випробувань у житті християнина. Шлюб – це священний союз, який поєднує двох людей в одне ціле (Матвія 19:5). Для віруючих і невіруючих співіснування в мирній гармонії може виявитися занадто складним завданням (2 Коринтянам 6:14–15). Якщо один партнер, перебуваючи в шлюбі, стає християнином, то невдовзі стане очевидним природне протиріччя життя за двома різними авторитетами.

Часто християни в такій ситуації розглядають можливість розірвання шлюбу, будучи переконаними, що це – єдиний шлях до істинного прославлення Бога. Тим не менше, Його Слово стверджує протилежне. Надзвичайно важливо не тільки бути задоволеними своїми життєвими обставинами, але й шукати можливість прославляти Його навіть у найскрутніших обставинах (1 Коринтянам 7:17). Біблія звертається безпосередньо до тих, хто перебуває у шлюбі з невіруючими в 1 Коринтянам 7:12–14: «Якщо якийсь брат має невіруючу дружину, і та згідна жити з ним, хай її не покидає. А коли яка жінка має невіруючого чоловіка і той погоджується жити з нею, хай не покидає чоловіка. Бо невіруючий чоловік освячується через дружину, а невіруюча дружина освячується через брата» (тут і далі сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

Християни, які перебувають у шлюбі з невіруючими, мають молитися про силу Святого Духа, щоб мати можливість сповідувати Христа у світлі Божественної присутності (1 Івана 1:7). Вони повинні просити Божої сили, щоб оновити свої серця та принести плоди Святого Духа (Галатам 5:22–23). Християнська дружина зобов’язана коритися навіть невіруючому чоловікові (1 Петра 3:1). Аби мати змогу так чинити, вона має залишатися якнайближче до Бога та покладатися на Його благодать.

Християнам не слід зносити ці життєві труднощі самотужки; вони мають отримувати підтримку із зовнішніх джерел, таких як церква та групи дослідження Біблії. Шлюб із невіруючими не змінює святості стосунків, тому пріоритетом для кожного християнина повинна залишатися молитва за свого чоловіка / дружину та гідний приклад, який дозволяє яскраво сяяти світлу Христа (Филип’янам 2:14–15). Нехай істина, записана в 1 Петра 3:1–2, буде надією та метою для кожного з християн, які перебувають у шлюбі з невіруючими: «Так само дружини: підкоряйтеся своїм чоловікам, аби і деякі з тих, хто не кориться Слову, були й без Слова полонені поведінкою дружин, побачивши ваше чисте життя у пошані». EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що слід робити християнам, які перебувають у шлюбі з невіруючими?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries