settings icon
share icon
Запитання

Чи може чоловік, одружений з розлученою жінкою, служити керівником церкви?

Відповідь


Чи може чоловік, одружений з розлученою жінкою, служити керівником церкви?

Відповідь: Для початку, будь ласка, прочитайте нашу статтю про фразу «чоловік однієї дружини» з 1 Тимофію 3:2, 12 і Титу 1:6. Хоча така характеристика в деяких випадках забороняє розлученому чоловікові, що знову одружився, служити керівником церкви, ще складнішою є ситуація, коли чоловік, який ніколи не був розлучений, перебуває у шлюбі з розлученою жінкою. У Святому Письмі про це нічого конкретно не говориться, але існують деякі біблійні принципи, які можуть бути застосовані у цьому питанні.

Текст у 1 Тимофію 3:11 є надзвичайно цікавим у зв’язку з даною темою. Не зовсім зрозуміло, чи йдеться в ньому про дружин дияконів, чи про жінок-дияконів (дияконіс). Найімовірніше, маються на увазі дружини дияконів, бо виглядало би дивним, що Павло описує риси дияконів, у віршах 8-10 і 12-13, а риси дияконіс – посередині цього тексту. Беручи це до уваги, важливо відзначити, що поняття «заміжня не більше одного разу» в описі характеристик дружин дияконів не згадується. Також немає вимоги до них бути «бездоганними». Перш за все, вони «мають бути поважними, не осудливими, тверезими, вірними в усьому» (1 Тимофію 3:11; Четвертий переклад Українського Біблійного Товариства).

Існує чимало питань щодо даної теми. Чи була жінка невинною дружиною невірного або жорстокого чоловіка? Чи була вона віруючою до розлучення? Чи виникають, як і раніше, проблеми або конфлікти з колишнім чоловіком? Слід розглянути кожне з цих питань. Врешті-решт, усе сходиться на вимозі до пресвітерів та дияконів бути бездоганними. Чи є той факт, що жінка була розлучена, негативним прикладом для громади? Чи може потенційний лідер церкви щиро вважатися благочестивою людиною, гідною поваги й здатною бути прикладом?

На це питання навряд чи знайдеться універсальна відповідь, тому що існує занадто багато різних факторів. Церква, яка з цим стикається, повинна з молитвою вивчити ситуацію та спробувати якнайкраще зрозуміти, чи може потенційний лідер вважатися «бездоганним». Якщо загрози шкоди для церкви не існує, тоді чоловік, який одружений з розлученою жінкою, може претендувати на участь в керівництві нею.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи може чоловік, одружений з розлученою жінкою, служити керівником церкви?
© Copyright Got Questions Ministries