settings icon
share icon
Запитання

Чи можуть одружені люди мати близьких друзів протилежної статі?

Відповідь


Біблія не забороняє близьких дружніх стосунків між чоловіками та жінками. Проте у нас як християн є певні принципи, до яких варто дослухатися. Одруженим людям особливо слід остерігатися дружби із представниками протилежної статі, бо коли в шлюбі трапляються проблеми, то ймовірність виникнення спокус зростає. Якщо найкращий друг чоловіка – це жінка, яка не є його дружиною, то він мабуть поділиться цими проблемами з нею, що може призвести до нездорової емоційної прив’язаності. Те саме стосується і жінки, яка за найкращого друга має особу чоловічої статі, що не є її подружжям.

Більшість людей, які вчинили зраду, не виходили навмисно на вулицю у пошуках романтичного захоплення поза шлюбом. Багато з них кажуть: «Я не хотів/-ла цього, просто так сталося». Але це «стається», коли ми «граємося з вогнем» і ставимо себе в ситуації, які важко контролювати. Якщо одне з подружжя неуважне до наших потреб, то ми легко можемо відчути, що «закохались» у когось, хто приділяє нам увагу, якої ми так потребуємо. Коли ми відчуваємо, що партнер у шлюбі нас ігнорує чи недооцінює, нам слід повідомити йому про це й уникати небезпеки пошуку розради в іншому місці.

Навіть союз, який будується на фундаменті віри у Христа і має відносно мало проблем, не є застрахованим від спокус за межами шлюбу. Ось чому Біблія каже нам не боротися зі спокусою, а уникати її, як ми і чинимо щодо всіх «молодечих пожадань» (2 Тимофію 2:22). Боротися зі спокусою стає особливо складно, коли йдеться про сердечні справи або бажання тіла. У 1 Коринтянам 6:18 сказано, що нам слід утікати від сексуального гріха, бо набагато легше втекти від спокуси, ніж боротися з нею.

Чоловікам і жінкам, які перебувають у шлюбі, слід уникати компрометуючих ситуацій, коли йдеться про протилежну стать. Якщо їх побачать разом на публіці, це створить хибне враження. Проводячи багато часу наодинці віч-на-віч чи по телефону, вони піддають себе спокусі емоційної або фізичної зради. Біблія каже нам – все, що ми робимо, має бути на Божу славу (1 Коринтянам 10:31), тому набагато розумніше буде підтримувати стосунки парами або влаштовувати «подвійні побачення» з іншими одруженими парами, а не ризикувати наразитися на ускладнення, пов’язані з близькими дружніми відносинами із протилежною статтю.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи можуть одружені люди мати близьких друзів протилежної статі?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries