Чи можуть одружені люди мати близьких друзів протилежної статі?


Запитання: Чи можуть одружені люди мати близьких друзів протилежної статі?

Відповідь:
Біблія не забороняє близьких дружніх стосунків між чоловіками та жінками. Проте у нас як християн є певні принципи, до яких варто дослухатися. Одруженим людям особливо слід остерігатися дружби із представниками протилежної статі, бо коли в шлюбі трапляються проблеми, то ймовірність виникнення спокус зростає. Якщо найкращий друг чоловіка – це жінка, яка не є його дружиною, то він мабуть поділиться цими проблемами з нею, що може призвести до нездорової емоційної прив’язаності. Те саме стосується і жінки, яка за найкращого друга має особу чоловічої статі, що не є її подружжям.

Більшість людей, які вчинили зраду, не виходили навмисно на вулицю у пошуках романтичного захоплення поза шлюбом. Багато з них кажуть: «Я не хотів/-ла цього, просто так сталося». Але це «стається», коли ми «граємося з вогнем» і ставимо себе в ситуації, які важко контролювати. Якщо одне з подружжя неуважне до наших потреб, то ми легко можемо відчути, що «закохались» у когось, хто приділяє нам увагу, якої ми так потребуємо. Коли ми відчуваємо, що партнер у шлюбі нас ігнорує чи недооцінює, нам слід повідомити йому про це й уникати небезпеки пошуку розради в іншому місці.

Навіть союз, який будується на фундаменті віри у Христа і має відносно мало проблем, не є застрахованим від спокус за межами шлюбу. Ось чому Біблія каже нам не боротися зі спокусою, а уникати її, як ми і чинимо щодо всіх «молодечих пожадань» (2 Тимофію 2:22). Боротися зі спокусою стає особливо складно, коли йдеться про сердечні справи або бажання тіла. У 1 Коринтянам 6:18 сказано, що нам слід утікати від сексуального гріха, бо набагато легше втекти від спокуси, ніж боротися з нею.

Чоловікам і жінкам, які перебувають у шлюбі, слід уникати компрометуючих ситуацій, коли йдеться про протилежну стать. Якщо їх побачать разом на публіці, це створить хибне враження. Проводячи багато часу наодинці віч-на-віч чи по телефону, вони піддають себе спокусі емоційної або фізичної зради. Біблія каже нам – все, що ми робимо, має бути на Божу славу (1 Коринтянам 10:31), тому набагато розумніше буде підтримувати стосунки парами або влаштовувати «подвійні побачення» з іншими одруженими парами, а не ризикувати наразитися на ускладнення, пов’язані з близькими дружніми відносинами із протилежною статтю.

English
Повернутися на стартову українську сторінку

Чи можуть одружені люди мати близьких друзів протилежної статі?

Дізнайтеся, як ...

Провести вічність із БогомОтримати прощення від Бога