settings icon
share icon
Запитання

Що таке «весільна вечеря Агнця»?

Відповідь


Що таке «весільна вечеря Агнця»?

Відповідь: У своєму видінні, описаному в Об’явленні 19:7-10, апостол Іван бачив і чув, як величезна кількість людей на небесах вихваляли Бога, тому що мала початися весільна вечеря Агнця. Концепцію весільної вечері найлегше зрозуміти у світлі весільних звичаїв часів Христа.

Весільний обряд складався з трьох основних частин. По-перше, між батьками нареченої та нареченого укладалася шлюбна угода, і батьки нареченої мали заплатити придане нареченому або його батькам. Відтоді починався так званий період заручин. Саме в цьому періоді перебували Йосип і Марія, коли виявилося, що вона вагітна (Матвія 1:18; Луки 2:5).

Другий крок у шлюбному процесі, зазвичай, здійснювався роком пізніше, коли опівночі наречений, супроводжуваний друзями, прямував до будинку нареченої разом зі смолоскипною ходою, освітлюючи все навколо. Наречена знала про це заздалегідь і разом зі своїми подружками була готова приєднатися до ходи й вирушити до будинку нареченого. Цей звичай є основою притчі про десятьох дів у Євангелії від Матвія 25:1-13. Третім етапом було саме весільне застілля, яке могло тривати кілька днів, про що свідчить розповідь про весілля в Кані (Івана 2:1-2).

Видіння Івана з Об’явлення описує весілля Агнця (Ісуса Христа) та Його нареченої (Церкви) на цьому третьому етапі. Тут мається на увазі, що дві перші фази вже мали місце. Перший етап був завершений на землі, коли кожний віруючий увірував у Христа як Спасителя. Приданим, сплаченим Батькові Нареченого (Богу Отцю), була кров Христа, пролита за Його наречену. Отже, сьогоднішня Церква на землі «заручена» з Христом і, як мудрі діви з притчі, всі віруючі повинні чекати й бути готовими до появи Нареченого (Другий прихід). Другий етап символізує підхоплення Церкви, коли Христос прийде, щоб забрати наречену та відвести її до дому Отця. Третім і останнім етапом є весільна вечеря.

На весільній вечері буде не тільки Церква як наречена Христа, але також і інші. «Інші» – це старозавітні святі, які воскреснуть під час Другого приходу, а також ті, хто помер мученицькою смертю в часи великого горя. Як сказав ангел Іванові: «Напиши: блаженні покликані на весільну вечерю Агнця» (Об’явлення 19:9; Четвертий переклад Українського Біблійного Товариства). Весільна вечеря Агнця – це величне свято для всіх, хто перебуває у Христі!

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке «весільна вечеря Агнця»?
© Copyright Got Questions Ministries