settings icon
share icon
Запитання

Чи може шлюб перешкоджати нашим стосункам із Богом?

Відповідь


Тема про те, чи може шлюб заважати служінню Богові, обговорюється Павлом у 1 Коринтянам, розділ 7. У зв’язку з цим він заявив, що краще людині жити самій, як він. Але він розумів, що здатність провадити життя в самотності, не розпалюючись пристрастю, дарована не кожному (вірші 7-9). Він стверджує у віршах 32-35, що неодружені люди здатні служити Господу, ні на що не відволікаючись, адже вони не зобов’язані приділяти частину часу задоволенню потреб дружини чи чоловіка. Проте він також зазначив, що, незважаючи на те, перебуваємо ми в шлюбі чи ні, нам слід зосереджуватися на служінні Христові (вірші 28-31).

Той факт, що Ісус не обирав в апостоли лише самотніх чоловіків, а одружений Петро (Матвія 8:14) навіть став одним із трьох Його найближчих учнів, свідчить, що шлюб не обов’язково має заважати близьким стосункам із Господом. Також у Старому Завіті серед багатьох інших згадуються дві людини, що мали дуже близькі стосунки з Богом. Одним з них був Даниїл, іншим – Мойсей. Один був самотнім, інший – одруженим. Отже, шлюб не є фактором, що впливає на якість взаємин із Богом.

Ключ до того, щоб шлюб не заважав стосункам людини з Христом, – одружуватися «тільки в Господі» (1 Коринтянам 7:39), або, як ще написано, не впрягатися «до чужого ярма … з невірними» (2 Коринтянам 6:14), одружуючись із невіруючою людиною або ж із віруючою, яка не має такого ж доктринального фундаменту чи бажання служити Христові всім серцем. Святе Письмо обіцяє тим, хто одружується «в Господі», надійного поплічника (Приповісті 27:17; Еклезіястова 4:9-12), адже такий партнер допомагає та підтримує в житті з Христом.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи може шлюб перешкоджати нашим стосункам із Богом?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries