settings icon
share icon
Запитання

Як вирішувати конфлікти у шлюбі?

Відповідь


Через гріховну природу людини конфлікти у шлюбі є реалією навіть серед віруючих в Ісуса. Спілкування в любові нікому не дається легко або природно. Невіруючим важко вирішувати конфлікти, бо без Христа люди нездатні на безкорисливу любов (Ефесянам 4:22-32). Але християни мають Біблію та її поради щодо стосунків. Застосування її принципів дозволяє нам найефективніше розв’язувати конфлікти у шлюбі.

Перший і найважливіший принцип у вирішенні конфліктів у стосунках, особливо в шлюбі, – це любити одне одного, як Христос полюбив нас (Івана 13:34). Текст в Ефесянам 5:21-6:4 описує взаємини в сім’ях: нам слід коритись одне одному в любові та ставити потреби інших вище за свої. Це особливо актуально у шлюбі, де чоловік має любити свою дружину, як Христос полюбив церкву, та дбати про неї, як він дбає про своє власне тіло. Дружина ж має коритися своєму чоловікові й поважати його (Ефесянам 5:22-33).

Це може видатися доволі простою вказівкою, якщо не враховувати природну людську схильність реагувати, а не виявляти ініціативу. Дружини зазвичай більш схильні коритися чоловікам, що люблять їх, як Христос полюбив церкву, а чоловіки зазвичай більше готові любити дружин, що поважають і підкоряються їм. У цьому й полягає проблема. Кожен очікує, що перший крок зробить хтось інший. Але Божі вказівки чоловікам і дружинам не є умовними. Покора не залежить від любові, а любов не залежить від поваги. Здійснення першого кроку в послуху, незалежно від дій іншого партнера, має велике значення для розв’язання конфлікту та формування нових моделей поведінки.

З огляду на це, в мить виникнення конфлікту в шлюбі першим кроком є самоаналіз (2 Коринтянам 13:5). Віддавши свої турботи Господу та будучи чесними зі самими собою щодо власних невдач або егоїстичних бажань, ми можемо звертатися зі своїми турботами до інших. Бог закликав віруючих задовольняти у світі потреби одне одного (Колосянам 3:15). Нам усім потрібна благодать через наші власні помилки, і ми маємо виявляти її до людей навколо нас (Колосянам 4:6).

Казати правду з любов’ю – це ключ до того, аби бути почутими, бо люди можуть сприйняти гірку правду лише тоді, коли знають, що ми цінуємо їх (Ефесянам 4:15). Люди, яким видається, що їх піддають нападкам та критиці, займуть оборонну позицію, і в цей момент спілкування неминуче порушиться. І навпаки – люди, які відчувають, що ми дбаємо про них та бажаємо їм лише добра, дозволять ділитися з ними правдою з любов’ю і турботою заради їхнього добробуту. Отже, для вирішення конфліктів абсолютно необхідно казати правду з любов’ю. Це особливо актуально у шлюбі, де постійний тісний контакт між подружжям часто виявляє їхні не найкращі сторони. Образа породжує різкі слова, що, зі свого боку, породжує ще більшу образу. Практика зважування своїх слів і молитви перед тим, як щось сказати, може розірвати це коло. Благочестиве спілкування можна здійснювати простими словами, пам’ятаючи, що нам слід ставитися до інших так, як ми хочемо, щоб вони ставилися до нас (Луки 6:31). Бог назвав миротворців блаженними, і це завжди є метою всіх християн (Матвія 5:9).

Існує багато аспектів у взаєминах, конфліктах та спілкуванні, і Біблія сповнена мудрих вказівок щодо благочестивого життя. Нижче викладені конкретні біблійні принципи щодо того, як нам слід ставитись одне до одного.

Аби вирішити конфлікт у шлюбі, ми маємо:

Зберігати мир між собою – Марка 9:50

Любити одне одного – Івана 13:34; Римлянам 12:10; 1 Петра 4:8; 1 Івана 3:11, 23; 4:7, 11, 12

Збудовувати одне одного – Римлянам 14:19; Ефесянам 4:12; 1 Солунянам 5:11

Бути одностайними між собою – Римлянам 12:16

Віддавати перевагу одне одному – Римлянам 12:10

Вітати одне одного – Римлянам 16:16

Вважати інших кращими за себе – Филип’янам 2:3

Служити одне одному – Галатам 5:13

Приймати одне одного – Римлянам 15:7

Бути відданими – Римлянам 12:10

Радіти або «плакати» разом – Римлянам 12:15

Навчати одне одного – Римлянам 15:14; Колосянам 3:16

Дбати одне про одного – 1 Коринтянам 12:25

Виявляти терпимість – Римлянам 15:1-5; Ефесянам 4:2; Колосянам 3:13

Бути добрими та прощати – Ефесянам 4:32; Колосянам 3:13

Підкорятись одне одному – Римлянам 12:10; Ефесянам 5:21; 1 Петра 5:5

Потішати одне одного – 1 Солунянам 4:18

Підтримувати одне одного – 1 Солунянам 5:11; Євреям 3:13

Співчувати одне одному – 1 Петра 3:8

Молитись одне за одного – Якова 5:16

Визнавати свої помилки – Якова 5:16

Визнавати одне одного – Римлянам 14:1; 15:7

Аби вирішити конфлікт у шлюбі, нам не слід:

Ставити себе вище за іншого – 1 Коринтянам 4:6

Засуджувати одне одного – Римлянам 12:16

Обманювати одне одного – Колосянам 3:9

Бути упередженими одне до одного – 1 Тимофію 5:21

Провокувати або заздрити – Галатам 5:26

Розпалюватися пристрастю до інших – Римлянам 1:27

Ненавидіти одне одного – Титу 3:3

Судитися між собою – 1 Коринтянам 6:1-7

Використовувати й «гризти» одне одного – Галатам 5:15.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як вирішувати конфлікти у шлюбі?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries