settings icon
share icon
Запитання

Чому подружня невірність є настільки руйнівною?

Відповідь


Подружня невірність виникає, коли партнер у шлюбі має сексуальні стосунки з кимось іншим за межами шлюбу. Багато людей розуміють, що подружня невірність – це погано; багато опитувань показують, що більшість людей – як християни, так і нехристияни – негативно ставляться до невірності у шлюбі. Проте за статистикою від 30 до 50 відсотків людей зраджують своїм подружжям. Існує низка причин, через які люди зраджують, але більшість випадків стається через необхідність емоційного зв’язку. Людські істоти відчувають глибоку потребу бути бажаними, потрібними та зрозумілими. В ідеалі ця потреба має задовольнятися в подружніх стосунках. Якщо цього немає, то подружжя може шукати емоційного (та фізичного) зв’язку деінде, що призводить до зради.

Подружня невірність не робить людей щасливими. Бог створив секс, яким можна насолоджуватись у подружніх стосунках; вилучати секс із цього контексту – означає спотворювати його використання та серйозно обмежувати задоволення від нього. Рівень близькості, який передбачає сексуальний контакт, неможливий у будь-яких інших людських стосунках. Коли Бог з’єднав Адама та Єву у шлюбі, Він заснував стосунки «одного тіла». Буття 2:24 нам каже, що чоловік повинен залишити свою родину, приєднатися до своєї дружини та стати з нею «одним тілом». Ця ідея поширюється і на Новий Завіт – ми розуміємо це зі слів Ісуса в Матвія 19:5 і Марка 10:7. Павло розвиває ідею «одного тіла» у 1 Коринтянам 6:12-20. Він каже, що займаючись сексом із розпусницею, чоловік стає «одним тілом» з нею (вірш 16). Очевидно, що в сексуальних відносинах є щось особливе – це не просто біологічна функція.

Подружня невірність завдає надзвичайної шкоди шлюбу, бо поєднання двох людей в «одне тіло» передбачає щось більше, ніж просто фізичну близькість. Під час сексу ми ділимось емоціями та тілами. Старозавітний евфемізм щодо статевих стосунків пов’язаний із «пізнанням» одне одного, це – важливе слово. Можна сказати, що під час сексу, найінтимнішого виду стосунків, одна людина дійсно «пізнає» іншу. Рівень довіри, необхідний для цієї дії, робить нас надзвичайно вразливими, і це одна з причин, чому секс має обмежуватися шлюбом. Він допускає уразливість без страху – кожен із подружжя захищений вірністю іншого та стабільністю, притаманною шлюбним взаєминам. Порушення цієї довіри через невірність є руйнівним для людини та для шлюбу. Це – зрада довіри, порушення обітниці, руйнування безпеки та знищення союзу.

Подружня невірність не є автоматично «похоронним дзвоном» для шлюбу. Дослідження свідчать, що від 60 до 75 відсотків пар, які пережили невірність, залишаються разом. Однак це не означає, що їхні стосунки зцілені або що довіра та відданість відновлені. У багатьох випадках пари лишаються разом не тому, що щасливі, а тому, що бояться альтернативи. Проте є й інші пари, які присвячують себе старанній роботі з вирішення проблем, виявлення слабких місць і виправлення помилок. У таких пар є чудова можливість не тільки залишитися разом, але й отримати завдяки цьому процесу міцний, щасливий та повноцінний шлюб.

Важливо пам’ятати, що подружня невірність, як і всі гріхи, може бути прощена. Зрадник не є поза досяжністю Божої благодаті (Ісаї 59:1). Коли грішник розкаюється, а Господь прощає, постраждале подружжя також має пробачити. Ісус сказав, що якщо ми не прощаємо гріхи інших, то й наші власні гріхи не будуть прощені (Матвія 6:15). «Простити й забути» може бути нелегко – це не властиво нашій природі. Шлях до відновлення буде тривалим і болісним. Але Божої благодаті завжди достатньо.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому подружня невірність є настільки руйнівною?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries