settings icon
share icon
Запитання

Чи є текст у Луки 16:19-31 притчею чи ж згадкою про реальну подію?

Відповідь


Текст з Євангелії від Луки 16:19-31 часто опиняється в центрі запеклих суперечок. Деякі вважають історію про багатого й Лазаря правдивою розповіддю про подію, яка дійсно мала місце; інші вважають, що це притча або алегорія.

Ті, хто тлумачить цю розповідь як опис реальної події, мають на це декілька причин. По-перше, цю історію ніде не названо притчею. Багато інших оповідань Ісуса конкретно названі притчами, як наприклад, притча про сіяча та зерна (Луки 8:4), заможного землероба (Луки12:16), безплідну смоківницю (Луки 13:6) і весільний бенкет (Луки 14:7). По-друге, в історії про багатого й Лазаря використовується реальне ім’я людини. Це вирізняє її серед інших притч, де імена героїв не називаються.

По-третє, здається, що ця конкретна історія не підпадає під визначення притчі, яке полягає в презентації духовної істини з використанням земних ілюстрацій. Історія про багатого і Лазаря подає духовну істину безпосередньо, без земної метафори. Її події здебільшого відбуваються в загробному житті, на відміну від сюжетів притч, що розгортаються на землі.

Опоненти стверджують, що ця історія є притчею, а не реальною подією. Вони вказують на те, що Ісус зазвичай у Своєму вченні використовував притчі. Вони не вважають вищевказані аргументи достатньо переконливими, щоб виправдати класифікацію цієї історії як чогось іншого крім притчі. До того ж, у цій історії є деякі аспекти, які, здається, не відповідають іншим частинам Святого Письма. Наприклад, чи можуть люди в пеклі та на небесах бачити одне одного та спілкуватися?

Важливо те, що, чим би не була ця історія, урок у ній залишається незмінним. Навіть якщо вона не є «реальною» історією, вона цілком реалістична. Очевидно, що Ісус використав її, щоб навчити тому, що після смерті неправедні будуть навіки відокремлені від Бога, що вони пам’ятатимуть про свою відмову від Євангелії, зазнаватимуть мук і що їхнє становище неможливо буде змінити. В Євангелії від Луки 16:19-31, незалежно від того, чи це притча чи реальна подія, Ісус чітко навчав про існування раю та пекла, а також про небезпеку багатства для тих, хто покладається на матеріальні блага.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи є текст у Луки 16:19-31 притчею чи ж згадкою про реальну подію?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries