settings icon
share icon
Запитання

Що таке любов Христа?

Відповідь


У фразі «любов Христа», на відміну від «любов до Христа», йдеться про Його любов до людства. Його любов можна коротко визначити, як готовність діяти в наших інтересах, особливо щодо задоволення нашої найбільшої потреби, хоча це й коштувало Йому всього, а ми були абсолютно недостойні такої любові.

Хоча Ісус Христос, будучи Богом за походженням, існував від початку часів разом з Богом Отцем (Івана 1:1) і Святим Духом. Він добровільно залишив Свій престол (Івана 1:1-14), аби стати людиною та понести покарання за наші гріхи, звільнивши нас від вічної кари за них у вогняному озері (Об’явлення 20:11-15). Оскільки за гріхи людства заплатив наш безгрішний Спаситель Ісус Христос, Бог – справедливий і святий – зміг простити гріхи тим, хто приймає жертву Ісуса Христа як свою власну (Римлянам 3:21-26). Отже, любов Христа виявилася в тому, що Він залишив Свій небесний дім, де Йому поклонялися та шанували, і прийшов на землю в подобі людини, щоб бути осміяним, зрадженим, побитим і розіп’ятим на хресті, понести покарання за наші гріхи та воскреснути на третій день. Він вважав, що наша потреба в спасінні від гріха й покарання за нього є більш важливою, ніж Його власне життя (Филип’янам 2:3-8).

Іноді люди можуть добровільно віддати своє життя за тих, кого вони вважають гідними цього – друзів, родичів, інших «добрих» людей, але любов Христа виходить за ці межі. Любов Христа поширюється і на найбільш недостойних. Він охоче прийняв покарання за тих, хто катував Його, ненавидів, був проти Нього, не дбав про Нього – тих, хто найменше заслуговував Його любові (Римлянам 5:6-8). Він віддав усе, що тільки міг – тим, хто ні на що не заслуговував! Отож, Його жертва є квінтесенцією Божественної любові, що називається любов-агапе. Це – Божественна любов, а не людська (Матвія 5:43-48).

Любов, продемонстрована Ісусом на хресті, є лише початком. Коли ми у вірі покладаємося на Нього як на Спасителя, Він робить нас дітьми Божими, Його співспадкоємцями! Він приходить, щоб за допомогою Святого Духа перебувати в нас, пообіцявши, що ніколи не покине й не залишить нас (Євреям 13:5-6). Завдяки цьому, ми маємо люблячого компаньйона на все життя. І не важливо, що трапляється в нашому житті, Він – поруч, і Його любов завжди доступна для нас (Римлянам 8:35). Але, оскільки Він за правом царює як добрий Цар на небесах, ми маємо надати Йому в своєму житті те місце, на яке Він заслуговує – місце Володаря, а не простого супутника. Лише тоді ми житимемо, як призначив Він, – життям, сповненим Його любові (Івана 10:10).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке любов Христа?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries