settings icon
share icon
Запитання

Як мені знайти розраду і мир після втрати близької людини?

Відповідь


Якщо ви втратили близьку людину, то знаєте, наскільки болісним є цей досвід. Ісус також зазнав болю втрати близької людини. В Івана 11:1-44 ми читаємо про те, що Він утратив друга на ім'я Лазар. Христос був глибоко засмучений і плакав через смерть Свого друга. Проте ця історія – з хорошим закінченням. Він знав, що має силу, необхідну для воскресіння Лазаря з мертвих. Ісус сказав: «Я є воскресіння і життя; хто вірить у Мене, – хоч і помре, буде жити. І кожний, хто живе й вірить у Мене, – не помре повік» (Івана 11:25-26; Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Він переміг смерть Своїм воскресінням. Відрадно усвідомлювати, що смерть – це не кінець для тих, хто вірить. Ті, хто визнає Христа своїм Спасителем, матимуть вічне життя (Івана 10:28). Бог приготував для нас нову оселю, де вже не буде смерті, сліз і болю (Об'явлення 21:1-4).

Навіть будучи впевненими, що наша близька людина перебуває в кращому місці, ми продовжуємо відчувати біль через її відсутність на землі. Це нормально – горювати через утрату близької людини. Ісус плакав через смерть Лазаря, хоча знав, що зможе повернути його до життя. Бог не боїться наших емоцій або запитань. Ми можемо покласти на Нього всі свої турботи та довіритися Його любові, яка здатна підбадьорити й розрадити нас (1 Петра 5:7). Ми можемо згадувати хороші речі про наших померлих близьких і радіти з того, що змогли стати частиною їхнього життя. Ми можемо ділитись історіями про вплив, який вони справили на наше життя. Ми можемо знайти втіху в здійсненні того, що особливо подобалося нашим близьким, або проводити час, згадуючи про цих людей з іншими родичами та друзями. Ми також можемо вшанувати їхню пам'ять, живучи так, щоб наше життя складало честь і славу Господу.

Важливо пам'ятати, що Бог є найвищим джерелом нашої втіхи (2 Коринтянам 7:6). Згадувати наших померлих близьких і віддавати належне їхньому впливу на наше життя – похвально, проте в Біблії чітко сказано, що ми не маємо молитися їм або звеличувати якимось чином. Замість цього нам слід молитися Богові та просити в Нього про розраду і зцілення. Святе Письмо каже, що Господь є Отцем співчуття та втішить нас у всіх наших бідах (2 Коринтянам 1:3-4). Будьте певні, що Він любить вас і розуміє, наскільки сильно ви страждаєте. Прагніть «покрову» Всевишнього, де ви знайдете справжній спокій (Псалом 91:1-2).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як мені знайти розраду і мир після втрати близької людини?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries