settings icon
share icon
Запитання

Чи слід нам активно шукати чоловіка/дружину, або ж чекати, що Бог приведе його/її?

Відповідь


Відповідь на обидва питання: «Так!». Між цими двома аспектами існує важливий баланс. Нам не слід нестямно шукати чоловіка/дружину, ніби це залежить виключно від наших зусиль. Так само ми не маємо бути пасивними, вважаючи, що Бог одного разу змусить чоловіка / дружину з’явитися біля наших дверей. Вирішивши, що настав час для пошуку чоловіка / дружини, ми як християни повинні розпочати процес із молитви. Віддати це в руки Божі є першим кроком. «Веселися в Господі, і Він задовольнить прохання твого серця» (Псалом 36:4, тут і далі сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Шукати радість у Господі значить, що ми знаходимо задоволення в Його пізнанні та з вірою, що Він задовольнить наші потреби у відповідь. Він вкладе Свої бажання в наше серце – в контексті пошуку чоловіка / дружини це означає бажати для себе такого чоловіка / дружину, якого / яку Він бажає для нас, і який / яка принесе нам задоволення. У книзі Притчі 3:5–6 нам сказано: «Усім серцем надійся на Бога, а не підносься своєю мудрістю. На всіх своїх дорогах пізнавай її, щоб вона випростовувала твої дороги». Пізнавати Його в пошуку чоловіка / дружини означає покладатися на Його досконалу волю та говорити Йому – що б Він не вирішив, це буде найкращим і бажаним для нас.

Віддавши себе в руки Божі, ми маємо визначитися щодо якостей богобоязливого чоловіка чи дружини й шукати того, хто підходить нам на духовному рівні. Важливо, перш за все, мати чітке розуміння цих якостей, а тоді шукати того, хто відповідає їм. «Закохуватися» в когось і лише після цього з’ясовувати, що він / вона не відповідає нам духовно – все одно, що запрошувати серцевий біль і ставити себе в дуже скрутне становище.

Коли ми знаємо, що Біблія говорить про те, кого нам слід шукати, то можемо починати активний пошук чоловіка / дружини з розумінням того, що Бог приведе його / її в наше життя в процесі пошуку згідно зі Своєю бездоганною волею та вибором часу. Якщо ми будемо молитися, то Бог приведе нас до людини, яку Він обрав для нас. Якщо ми очікуємо на Його вибір часу, то отримаємо людину, яка найкраще підходить нашому вихованню, особистості та бажанням. Ми маємо довіряти Йому та Його вибору часу (Притчі 3:5), навіть якщо він не збігається з нашим. Іноді Бог закликає людей не вступати в шлюб взагалі (1 Коринтянам 7), але в таких ситуаціях Він робить це зрозумілим, забираючи бажання до одруження. Божий вибір часу бездоганний, і з вірою та послухом ми отримаємо те, що Він обіцяв (Євреям 6:12). EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи слід нам активно шукати чоловіка/дружину, або ж чекати, що Бог приведе його/її?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries