settings icon
share icon
Запитання

Чому люди жили так довго в описані у книзі Буття часи?

Відповідь


Чому люди, згадані у перших розділах книги Буття, жили так довго, є до певної міри загадкою. З цього приводу існує багато теорій біблійних дослідників і науковців. Родовід у 5-му розділі відзначає лінію праведних потомків Адама – лінію, яка з часом привела до Месії. Можливо, Бог благословив цю лінію особливим довголіттям за їхню праведність і послух. Хоча це може бути поясненням, Біблія, тим не менше, ніде не згадує про обмеження тривалості життя інших людей, які жили у ті часи. Окрім цього, за винятком Еноха, більше ніхто із цих людей не був відзначений як особливо праведний у вищезгаданому розділі. Вірогідно, що у той період часу всі люди жили сотнями років.

Можливою причиною цього був ряд факторів: Буття 1:6-7 згадує про воду під твердю (небозводом) і над нею. Така «водяна оболонка» могла створювати «парниковий ефект» на всій землі і блокувати значну частину радіації, присутню сьогодні на нашій планеті, що підтримувало ідеальні умови життя. Це здається особливо доречним, зважаючи на те, як різко почала скорочуватися тривалість життя після Потопу. Вірогідно, у Бутті 7:11 говориться про те, що під час Потопу «водяна оболонка» вилилась на землю, знищивши ці ідеальні умови. Порівняйте вік людей до Потопу (Буття 5:1-32) і після нього (Буття 11:10-32). Тривалість життя відразу драматично скоротилась.

Інший фактор, на який слід звернути нашу увагу, полягає в тому, що у перших поколіннях після створення генетичний код містив зовсім мало дефектів. Адам і Єва були створені досконалими. Вони, без сумніву, були більш стійкими до хвороб. Їхні нащадки могли успадкувати ці переваги, хоч і в меншій мірі. З плином часу, в результаті гріха, людський геном зазнавав дедалі більших пошкоджень та змін, і людські істоти ставали більш схильними до хвороб і смерті. Це могло призвести до радикального скорочення життя.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому люди жили так довго в описані у книзі Буття часи?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries