settings icon
share icon
Запитання

Що означає бути живою жертвою?

Відповідь


У посланні до Римлян 12:1 Павло пише: «Тож благаю вас, браття, через Боже милосердя, – повіддавайте ваші тіла на жертву живу, святу, приємну Богові, як розумну службу вашу». Заклик апостола до віруючих Риму полягав у принесенні себе в жертву Господу не у вигляді приношення на вівтарі, як закон Мойсея вимагав жертвоприношення тварин, а у вигляді живої жертви. Словник визначає «жертву» як «те, що посвячене або приноситься в дар Богові». Будучи віруючими, яким чином ми посвячуємо та приносимо себе Йому як живу жертву?

Під час дії Старого Завіту Господь приймав жертви тварин. Але вони лише були символом жертви Агнця Божого, Ісуса Христа. Через Його найвищу, виняткову жертву на хресті старозавітні постанови застаріли і втратили силу (Євреям 9:11-12). Для тих, хто перебуває у Христі завдяки вірі, єдине прийнятне поклоніння – повністю віддати себе Господу. Під Його контролем усе ще невикуплене тіло віруючого може й має бути віддане Йому як «знаряддя праведності» (Римлянам 6:12-13; 8:11-13). Зважаючи на остаточну жертву Ісуса за нас, лише це є «розумною службою».

Як виглядає жива жертва в практичному розумінні? Наступний вірш (Римлянам 12:2) допомагає нам це зрозуміти. Ми – жива жертва для Бога, бо не пристосовуємося до цього світу. Світ визначений у 1 Івана 2:15-16 як пожадливості тіла, пожадливості очей і життєва пиха. Все, що він може запропонувати, можна віднести до цих трьох категорій. Пожадливості тіла включають у себе те, що стосується нашого «апетиту» – надмірне бажання їжі, пиття, сексу та всього, що задовольняє наші фізичні потреби. Під пожадливостями очей здебільшого маються на увазі матеріалізм, жага того, чого в нас немає, і заздрість до тих, у кого є те, що ми хочемо. Життєва пиха визначається будь-яким прагненням до того, що нас підносить і поміщає на престол нашого власного життя.

Як віруючі можуть НЕ пристосовуватися до світу? Друга частина Римлянам 12:2 містить відповідь: «…перемініться відновою вашого розуму». Ми робимо це, перш за все, за допомогою трансформуючої сили Божого Слова. Нам потрібно слухати (Римлянам 10:17), читати (Об'явлення 1:3), вивчати (Дії 17:11), запам'ятовувати (Псалом 118:9-11) і роздумувати над Святим Письмом (Псалом 1:1-2). Слово Боже, яке вкладає в наші серця Святий Дух, є єдиною силою на Землі, що може перетворити нас зі світських на істинно духовних. Насправді, це все, що потрібно, «…щоб Божа людина була досконала, до всякого доброго діла готова» (2 Тимофію 3:17). В результаті ми зможемо пізнати «що то є воля Божа, – добро, приємність та досконалість» (Римлянам 12:2). У цьому й полягає воля Господа стосовно кожного віруючого – бути живою жертвою для Ісуса Христа.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що означає бути живою жертвою?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries