settings icon
share icon
Запитання

Чому спільне життя до шлюбу вважається життям у гріху?

Відповідь


На це питання було би значно легше відповісти, якби в Біблії було наступне твердження: «Жити разом до шлюбу, або поза шлюбом – означає жити у гріху». Оскільки в ній немає такої категоричної заяви, багато людей (включаючи тих, хто називає себе християнами) стверджують, що спільне життя поза шлюбом не є гріхом. Можлива причина відсутності чіткої заяви полягає в тому, що в біблійні часи спільне життя неодруженої пари було відносно рідкісним явищем, особливо серед євреїв і християн. У цій статті під спільним життям ми маємо на увазі співжиття пари, що включає статеві зносини без одруження. Тут не йдеться про чоловіків і жінок, що просто живуть під одним дахом, і між якими немає сексуальних стосунків.

Хоча ми і не знаходимо в Біблії конкретного твердження про життя у гріху, це не означає, що дана тема цілковито проігнорована. Поєднавши декілька місць зі Святого Письма, ми можемо зрозуміти, що будь-яка сексуальна активність поза шлюбом між одним чоловіком та однієї жінкою є гріхом. У багатьох текстах ідеться про те, що Бог забороняє сексуальну аморальність (Дії 15:20; 1 Коринтянам 5:1; 6:13, 18; 10:8; 2 Коринтянам 12:21; Галатам 5:19; Ефесянам 5:3; Колосянам 3:5; 1 Солунянам 4:3; Юди 7). Грецьке слово, перекладене як «розпуста» або «блуд» у цих віршах, – «порнея» – буквально означає «незаконна хіть». Оскільки єдиною формою законної сексуальності є шлюб одного чоловіка та однієї жінки (Буття 2:24; Матвія 19:5), то все, що виходить за ці рамки – перелюб, дошлюбний секс, гомосексуалізм чи щось інше, є незаконним або, інакше кажучи, гріхом. Спільне життя до шлюбу безумовно підпадає під категорію блуду – сексуального гріха.

У Євреям 13:4 описується почесне становище шлюбу: «Нехай всі високо шанують шлюбний союз і зберігають вірність своїм дружинам. Бог засудить всіх, хто невірний своєму чоловікові або дружині, і тих, хто винен в розпусті» (Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). У цьому вірші чітко показана різниця між тим, що є чистим і гідним, – шлюб, і тим, що є розпустою, – все, що виходить за межі шлюбу. Оскільки спільне життя поза шлюбом відноситься до цієї категорії, то це – гріх. Усі, хто не живе в законному шлюбі, викликають Боже невдоволення та осуд.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому спільне життя до шлюбу вважається життям у гріху?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries