settings icon
share icon
Запитання

Чи існують різні рівні покарання в пеклі?

Відповідь


Ідея про те, що існують різні рівні покарання в пеклі, перш за все бере початок із «Божественної комедії», написаної Данте Аліг’єрі між 1308 і 1321 рр. У ній римський поет Вергілій проводить автора через дев’ять кіл пекла. Кола концентричні, вони представляють поступове збільшення гріховності тих, хто перебуває там, з кульмінацією у центрі землі, де ув’язнений сатана. Грішники у кожному колі отримують покарання відповідно до своїх злочинів. Кожний грішник страждає всю вічність за головний гріх, скоєний ним. Згідно з Данте, круги розрізняються, починаючи з першого кола, де перебувають нехрещені та добропорядні язичники, аж до самого центру пекла, призначеного для тих, хто вчинив найбільший гріх – відступництво від Бога.

Хоча в Біблії це конкретно не підтверджується, може здатися, що вона підтримує ідею про різні рівні покарання в пеклі. В Об’явленні згадується, що люди були засуджені «як записано в книгах, за їхніми ділами» (Об’явлення 20:12, тут і далі сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Усі люди, які постали перед цим судом, будуть укинені в озеро вогняне (Об’явлення 20:13–15). Можливо, що метою суду було визначення того, наскільки суворим має бути покарання в пеклі. Як би не було, менш гаряче місце у вогні не принесе особливого полегшення тим, хто покараний на всю вічність. Які б рівні покарання не існували в пеклі, очевидно, що цього місця слід уникати всіма силами.

На жаль, Біблія стверджує, що більшість людей опиняться в пеклі. «Широкі ті ворота й широка та дорога, що ведуть до загибелі, – і багато є тих, які ними входять, але вузькі ті ворота й тісна та дорога, що ведуть до життя, – і мало є тих, хто їх знаходить» (Матвія 7:13–14). Кожній людині слід себе запитати: «А яким шляхом прямую я?». Багато з тих, хто на широкій дорозі, мають одну спільну характеристику – вони відкинули Христа як єдиний шлях на небеса. Ісус сказав: «Я є дорога, і правда, і життя! Ніхто не приходить до Отця, якщо не через Мене» (Івана 14:6). Коли Він сказав, що є єдиною дорогою, то насправді мав це на увазі. Кожний, хто прямує іншим «шляхом» окрім Ісуса Христа, перебуває на широкій дорозі до загибелі, та, незалежно від того, чи існують різні рівні покарання в пеклі, чи ні, страждання в пеклі є страшними, жахливими й вічними. Тим не менше, їх можна уникнути. EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи існують різні рівні покарання в пеклі?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries