settings icon
share icon
Запитання

Чи існують різні рівні небес?

Відповідь


Найбільш близьким до питання щодо різних рівнів небес у Святому Письмі є текст у 2 Коринтянам 12:2: «Знаю чоловіка в Христі, який чотирнадцять років тому, – не знаю, чи в тілі, не знаю, чи без тіла, Бог знає, – був підхоплений аж до третього неба» (тут і далі сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Деякі люди вважають цей вірш підтвердженням існування трьох різних рівнів небес: рівень для «надпосвячених» християн, або тих, хто досяг високого рівня духовності, рівень для «звичайних» християн і рівень для тих віруючих, які не служили Богові належним чином. Цей погляд не має біблійного підґрунтя.

Апостол Павло не говорить, що існує три неба чи три рівня небес. У багатьох давніх культурах люди використовували термін «небеса» для опису трьох різних «сфер» – неба, відкритого космосу та духовних небес. Терміни – терестричні (земні), телестичні (зоряні) та целестичні (Божественні) небеса – широко відомі, хоча вони не зустрічаються в Біблії. Павло говорив, що Бог узяв його на «Божественні» небеса, у сферу перебування Бога. Ідея про різні рівні неба могла частково виникнути з «Божественної комедії» Данте, де поет описує, що небеса, як і пекло, розділені на дев’ять різних рівнів. Тим не менше, «Божественна комедія» є художнім твором. Ідея щодо різних рівнів небес – чужа для Святого Письма.

Слово Боже говорить про різні нагороди на небесах. Ісус сказав щодо цього: «Оcь Я незабаром приходжу, і Моя нагорода зі Мною, щоб віддати кожному за його вчинками» (Об’явлення 22:12). Ісус сказав, що вручить людям нагороди на підставі того, що вони робили. Це свідчить про те, що буде час нагороди для віруючих. У 2 Тимофію 4:7–8 ми читаємо слова Павла, який завершує своє служіння: «Я звершив добрий подвиг, свій біг закінчив, віру зберіг. А тепер приготовлено мені вінець праведності, який того дня дасть мені Господь, справедливий Суддя, і не лише мені, а й усім, хто полюбив Його прихід».

Лише ті вчинки, які витримають Божественний очисний вогонь, мають вічну цінність і удостояться нагороди. Ці цінні діла названі «золотом, сріблом і коштовним камінням» (1 Коринтянам 3:12) і вони основані на вірі у Христа. Діла, що не будуть нагороджені, названі «деревом, сіном і соломою»; це – не погані вчинки, але порожня діяльність, яка не має вічної цінності. Нагороди роздаватимуться біля суддівського трону Христа – місця, де життя віруючих оцінюватиметься з метою нагороди. «Суд» над віруючими в жодному разі не стосується покарання за гріх. Ісус Христос був покараний за наш гріх, коли помер на хресті, і Бог сказав щодо нас: «Я буду милосердний до їхньої неправедності й більше не згадаю їхніх гріхів та їхнього беззаконня» (Євреям 8:12). Які прекрасні слова! Християнин може не боятися покарання, а має прагнути переможного вінця, який зможе покласти біля ніг Спасителя. Отже, різних рівнів неба не існує, але існують різні рівні нагород на небесах. English



Повернутися на стартову українську сторінку

Чи існують різні рівні небес?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries