settings icon
share icon
Запитання

Коли залишення церкви може бути виправданим?

Відповідь


Мабуть найкращий спосіб переконатися в тому, чи є підстави покинути церкву, – звернутися до основ. Яка її мета? Біблія чітко дає зрозуміти, що церква – це «стовп і підвалина правди» (1 Тимофію 3:15). Важливо, щоб усе, що стосується її структури, віровчення, поклоніння, програм і діяльності, ґрунтувалося на цьому факті. Крім того, церква має визнавати Ісуса Христа своїм єдиним Главою (Ефесянам 1:22; 4:15; Колосянам 1:18) та підкорятися Йому в усьому. Без сумніву, це можливо лише тоді, коли Біблія приймається як найвищий стандарт і авторитет. На жаль, лише деякі сучасні церкви відповідають цьому опису.

Віруючі, що відчувають бажання залишити церкву, мають ясно розуміти свої мотиви. Якщо церква не проголошує істини, не навчає Біблії чи не шанує Христа, а поблизу є інша, тоді є всі підстави для того, щоб її покинути. Проте можна також вирішити залишитися та домагатися змін на краще. Ми закликаємо «боротись за віру, раз дану святим» (Юди 3). Якщо людина переконана в необхідності направляти церкву до більш вірного дотримання Біблії та прославлення Христа і може зробити це з любов'ю, то найкраще буде залишитися.

У Святому Письмі не описана процедура залишення церкви. У період раннього християнства віруючим треба було переїхати до іншого міста, щоб змінити церкву. Зараз же в деяких місцевостях церкви можна бачити практично на кожному розі і, на жаль, багато віруючих з легкістю змінюють їх одну за іншою, замість того, щоб працювати над проблемами, з якими вони стикаються. Християни мають характеризуватися прощенням, любов'ю та єдністю (Івана 13:34-35; Колосянам 3:13; Івана 17:21-23), а не образами та розбратом (Ефесянам 4:31-32).

Якщо віруючий відчуває необхідність покинути церкву, то вкрай важливо, щоб він це робив, не викликаючи непотрібного розділення чи суперечок (Приповісті 6:19; 1 Коринтянам 1:10). Якщо ми стикаємося з невідповідністю віровченню Біблії, тоді подальші дії зрозумілі – слід шукати нову церкву. Однак незадоволеність багатьох людей церквою викликана їхнім недостатнім залученням у її служінні. Набагато легше духовно живитися, ніж брати активну участь у «живленні» інших. Мета церкви чітко викладена в Ефесянам 4:11-14. Нехай цей уривок направляє нас під час пошуку й обрання церкви.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Коли залишення церкви може бути виправданим?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries