settings icon
share icon
Запитання

Які є закони термодинаміки та як вони підтверджують креаціонізм?

Відповідь


Закони термодинаміки пов’язані з теплом, механічною енергією та перетворенням між ними. Всі фізичні, біологічні та хімічні процеси, відомі людині, підкоряються цим законам. У науці часто йдеться про чотири закони термодинаміки, але два з них мають вагомий зв’язок із християнською вірою.

Перший закон термодинаміки, також відомий як закон збереження енергії, говорить: «Ніщо не виникає та не зникає; матерія й енергія можуть перетворюватися одна в одну, але немає чистого збільшення їхньої сукупної кількості». Інакше кажучи, навіть якщо матерія перетворюється в енергію та навпаки, ніколи не буде збільшення або зменшення їхньої загальної кількості.

Отже, питання полягає в наступному: якщо матерія та енергія не збільшуються і не зменшуються, то звідки вони взялись у всесвіті? Або а) всесвіт якимось чином виник без Бога, хоча наука довела, що неможливо створити щось із нічого; б) усе завжди існувало у всесвіті – ідея, яку наука також спростувала; в) усе це створив Бог. Найбільш розумне й імовірне пояснення полягає в тому, що саме Бог створив усесвіт і все існуюче в ньому.

Другий закон термодинаміки говорить, що ентропія (невпорядкованість) замкнутої системи не може зменшуватися: «Кожна система, залишена на свої власні механізми, завжди має тенденцію переходити від порядку до безладу, її енергія спрямована до меншої доступності (для функціонування), зрештою стаючи абсолютно випадковою та недоступною». Письменник і вчений Айзек Азімов пояснив: «Усесвіт постійно стає дедалі більш невпорядкованим! ... Нам не треба щось робити – все саме собою погіршується, руйнується і зношується; у цьому вся суть другого закону». Інакше кажучи, з часом усе спрямоване до безладу, випадковості та дезорганізації.

Натуралістична ж еволюція передбачає, що кожна фізична система – на атомному рівні й вище – була результатом спонтанного творчого процесу, що поступово ускладнювався та впорядковувався. Дарвін припустив, що живі організми, наприклад, виникли внаслідок довгого ланцюжка нескінченно складних, але випадкових еволюційних процесів.

Згідно з цими фізичними законами, тенденція полягає у збільшенні невпорядкованості, і тому природні процеси мають деградувати, а не вдосконалюватися (чи еволюціонувати у щось складніше).

Просте спостереження емпірично підтверджує істинність другого закону термодинаміки. Фарба на будинку тріскається та відпадає. Пил накопичується. Сам будинок руйнується, якщо не вживати профілактичних заходів. Живі істоти, помираючи, гниють і розкладаються. Ми можемо щодня на власні очі спостерігати дію другого закону термодинаміки.

Але натуралістична еволюція вимагає не лише простої зміни в ентропії. Такий процес – не те саме, що замерзання води або утворення кристалів солі. Щоб еволюціонувати з небуття, матерія на Землі мала би постійно, послідовно та прямо рухатися проти сили ентропії. Такий постійний, непомітний і цілеспрямований рух не узгоджується з тим, як діє цей закон.

Два інші закони термодинаміки не мають особливого значення стосовно питань творіння. Третій закон вказує, що ентропія наближається до нуля, коли абсолютна температура опускається до нуля. Четвертий закон часто називають «нульовим», оскільки він є вкрай фундаментальним. Він вказує на те, що термодинамічна рівновага асоціативна – якщо дві системи мають рівновагу з третьою системою, вони також перебувають у рівновазі між собою.

Очевидно, що найпростішим і найрозумнішим поясненням законів фізики є творіння. Біблія повідомляє про єдиного істинного Бога-Творця у книзі Буття. Тож чому деякі люди вірять у натуралістичну еволюцію, а не в креаціонізм? Псалом 14:1 це підсумовує так: «Безумний у своєму серці сказав: Нема Бога!» (Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).



English


Повернутися на стартову українську сторінку

Які є закони термодинаміки та як вони підтверджують креаціонізм?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries