settings icon
share icon
Запитання

Чому мормони називають себе Святими останніх днів?

Відповідь


Коли спрага до релігійного досвіду досягла піку у XIX столітті, відсутність єдності між різними гілками християнської віри стала каменем спотикання. У той час з'явилася людина на ім'я Джозеф Сміт, аби запропонувати вирішення проблеми через свій власний релігійний досвід. Він проголосив себе Божим пророком. Його послідовники стверджували, що Господь відновив у ньому «святе священство апостолів і учнів давнини». Сміт також заявив, що в ці «останні дні» світу всі інші церкви впали у відступництво і лише його особистому одкровенню (і тих, хто був пов'язаний із ним) можна довіряти в питаннях спасіння та вчення.

Зусиллями Джозефа Сміта та Олівера Каудері була створена організація, яку вони назвали Церквою Ісуса Христа Святих останніх днів. За їхніми твердженнями, назва з'явилася через одкровення від Ісуса Христа. Вона вказувала на три конкретні моменти: 1) Ісус Христос освятив церкву; 2) служіння церкви зосереджувалося на останніх днях світу і 3) церква складатиметься лише з істинних святих, прийнятих Ісусом Христом. Така назва звучала дуже привабливо серед доктринальних дебатів між різними християнськими деномінаціями. Церква СОД проголосила, що її завданням є встановлення Царства Божого і утвердження християнської релігії згідно з Божим задумом. Разом ці пункти зазвичай називались «відтворенням Євангелія»; вони стали частиною реставраційного руху на початку XIX століття.

Згідно з Біблією, Бог Сам встановлює Своє Царство (Ісаї 9:6). Його святі не покликані робити це замість Нього. Крім цього, незалежно від того, чи розглядає хтось останні дні як кінець земної епохи або ж включає сюди період після служіння Ісуса Христа, Біблія не підтримує доктрину про необхідність відновлення Євангелії. Ісус назвав визнання Симона Петра («Ти – Христос, Син Бога Живого!») скелею, на якій буде побудована Його Церква, що її «сили адові не переможуть» (Матвія 16:16, 18). Господь також заявляє, що хоча деякі й відхилились від істини, однак «стоїть міцна Божа основа» (2 Тимофію 2:18-19). Ці вірші вказують на незмінну природу церкви в контексті Євангелія. Справді, в останні часи відступництво зростатиме (Матвія 24:11), але Євангеліє залишиться недоторканим, як і ті, хто витерпить до кінця (Матвія 24:13-14).

Справжнє завдання сучасних святих – продовження проголошення істини вічного Євангелія (Івана 3:16; Марка 16:15). «Май же за взір здорових слів ті, які ... почув ти у вірі й любові, що в Христі Ісусі вона» (2 Тимофію 1:13).

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Чому мормони називають себе Святими останніх днів?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries