settings icon
share icon
Запитання

Що є ключем до істинного пізнання Бога?

Відповідь


Кожному з нас притаманне бажання бути пізнаним і пізнавати інших. Більше того, всі люди бажають знати свого творця, навіть якщо вони не сповідують віру в Бога. Сьогодні ми завалені рекламою, що обіцяє багато способів задоволення нашої тяги знати все більше, більше та більше. Проте порожні обіцянки світу ніколи не принесуть такого задовольняння цього бажання, як може принести пізнання Бога. Ісус сказав: «Вічне життя є те, щоби знали Тебе, єдиного істинного Бога, і Того, Кого Ти послав, – Ісуса Христа» (Івана 17:3; тут і далі – Четвертий сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

Отже, що є ключем до справжнього пізнання Бога? По-перше, важливо розуміти, що людина самостійно не здатна по-справжньому пізнати Бога через свою гріховність. Святе Письмо відкриває нам, що всі ми згрішили (Римлянам 3) і не відповідаємо стандарту святості, необхідному для вільного спілкування з Богом. Ми також знаємо, що наслідком нашого гріха є смерть (Римлянам 6:23), і що нас чекає вічна погибель, якщо ми не приймемо обітницю про жертву Ісуса на хресті. Отож, аби по-справжньому пізнати Бога, нам слід спочатку впустити Його у своє життя. «А тим, які прийняли Його, дав владу стати Божими дітьми, – тим, які вірять у Його Ім’я» (Івана 1:12). Немає нічого важливішого за розуміння цієї істини, коли мова йде про пізнання Бога. Ісус дає зрозуміти, що Він – єдиний шлях на небо та до особистого пізнання Бога: «Я є дорога, і правда, і життя! Ніхто не приходить до Отця, якщо не через Мене» (Івана 14:6).

Немає жодних особливих вимог для того, щоб отримати можливість пройти цією дорогою, крім тої, що необхідно прийняти обітниці, згадані вище. Ісус прийшов, щоб вдихнути в нас життя, пропонуючи Себе в жертву та не дозволяючи нашим гріхам завадити нам у пізнанні Бога. Як тільки ми усвідомимо цю істину, то зможемо почати особистий шлях до пізнання Бога. Однією з ключових складових цієї «подорожі» є розуміння того, що Біблія є Словом Божим і Його одкровенням про Себе, Його обітниці, Його волю. Біблія, по суті, є любовним листом, написаним нам люблячим Богом, Який створив нас для близьких стосунків із Собою. Чи існує кращий спосіб пізнати нашого Творця, ніж зануритися в Його Слово, надане нам саме з цієї причини? Важливо продовжувати цей процес протягом усієї подорожі. Павло пише Тимофію: «Ти ж тримайся того, чого ти навчився і що тобі довірено, пам’ятаючи, від кого ти навчився. І ти змолоду знаєш Святе Писання, яке може тебе зробити мудрим для спасіння через віру в Ісуса Христа. Усе Писання богонатхненне й корисне для навчання, для докору, для виправлення, для виховання в праведності, щоби Божа людина була досконала, на всяке добре діло готова» (2 Тимофію 3:14-17).

І, зрештою, справжнє пізнання Бога включає в себе наше зобов’язання дотримуватися того, про що ми читаємо в Святому Письмі. Ми були створені, щоб робити добрі діла (Ефесянам 2:10), стаючи частиною Божого плану явити Себе світові. Ми відповідальні за те, щоб жити згідно з вірою, необхідною для пізнання Бога. Ми – сіль і світло для цієї землі (Матвія 5:13-14), і призначені, щоб надати Божого смаку світові та яскраво світити серед темряви. Ми маємо не лише читати й розуміти Слово Боже – нам також слід застосовувати його та залишатися вірними йому (Євреям 13). Сам Ісус надавав найбільше значення тому, щоб любити Бога всім серцем, а ближнього любити, як самого себе (Матвія 22). Цю вказівку неможливо виконати без читання та застосування Його істин, які висвітлює Його Слово.

Це – ключі до справжнього пізнання Бога. Звичайно, у нашому житті буде набагато більше всього, як наприклад, прихильність до молитви, відданість, спільність і поклоніння. Але це може виникнути лише завдяки рішенню прийняти Ісуса та Його обітниці у своє життя та визнати, що самостійно ми не можемо по-справжньому пізнати Бога. Тоді наше життя зможе наповнитися Богом, і ми зможемо пізнати Його близько та безпосередньо.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що є ключем до істинного пізнання Бога?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries