settings icon
share icon
Запитання

Що таке царство Боже?

Відповідь


Царство Боже часто згадується в євангеліях (наприклад, у Марка 1:15; 10:15; 15:43; Луки 17:20) та інших місцях Нового Завіту (Дії 28:31; Римлянам 14:17; 1 Коринтянам 15:50). Воно є синонімом царства небесного. У різних місцях Святого Письма поняття царства Божого може мати різне значення.

У загальному розумінні царство Боже – це правління вічного, суверенного Господа над усім всесвітом. Декілька біблійних уривків показують, що Він є єдиним Монархом над усім творінням: «Господь міцно поставив на Небі престола Свого, а Царство Його над усім володіє» (Псалом 102:19). І як сказав цар Навуходоносор: «Його панування – панування вічне» (Даниїла 4:31). Будь-який авторитет установлений Богом (Римлянам 13:1). Тому в певному розумінні Його царство включає все, що існує.

Більш конкретно – царство Боже є духовним правлінням над серцями та життям тих, хто добровільно підкоряється Його владі. Ті, хто відкидає авторитет Господа і відмовляється Йому коритися, не є частиною Його царства; водночас ті, хто визнає панування Христа та з радістю підкоряється Божому правлінню у своїх серцях, є членами Його царства. У цьому значенні воно є духовним – Ісус сказав, що Його царство «не із світу цього» (Івана 18:36), і проповідував про необхідність покаятися, аби стати його часткою (Матвія 4:17). Те, що царство Боже стосується спасіння, очевидно з Євангелії від Івана 3:5-7, де Христос каже, що в нього можна увійти, народившись згори (див. також 1 Коринтянам 6:9).

Царство Боже має ще одне значення у Святому Письмі: буквальне правління Христа на Землі протягом тисячоліття. Даниїл провіщав, що «Небесний Бог поставить царство, що навіки не зруйнується» (Даниїла 2:44, порівн. з 7:13-14), і багато інших пророків також говорили про це (див. Овдія 1:21; Авакума 2:14; Михея 4:2; Захарія 14:9). Деякі богослови називають майбутнє, відкрите втілення царства Божого «царством слави», тоді як теперішнє, приховане царство – «царством благодаті». Проте вони обидва пов'язані: Ісус заснував Своє духовне правління церквою на Землі, і колись установить фізичне царство в Єрусалимі.

Царство Боже має декілька аспектів. Господь є Владикою всесвіту, і тому, в цьому розумінні, Його царство є всесвітнім (1 Тимофію 6:15). Водночас царство Боже потребує покаяння і народження згори, оскільки Він править серцями Своїх дітей у цьому світі, готуючи їх до царства майбутнього. Діяльність, розпочата на землі, завершиться на небесах (див. Филип'янам 1:6).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке царство Боже?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries