settings icon
share icon
Запитання

Яка різниця між Божим Царством і Царством Небесним?

Відповідь


Хоча деякі люди вважають, що Царство Боже та Царство Небесне – два різних поняття, абсолютно очевидно, що обидві фрази мають на увазі одне й те ж. «Царство Боже» згадується 68 разів у 10 різних книгах Нового Завіту, тоді як «Царство Небесне» – лише 32 рази й лише в Євангелії від Матвія. Зважаючи на використання Матвієм даної фрази та єврейську спрямованість його Євангелія, деякі дослідники дійшли висновку, що Матвій писав про тисячолітнє царство, тоді як інші автори Нового Завіту мали на увазі царство «універсальне». Проте, якщо ретельніше дослідити, як він використовував слова, стає зрозуміло, що така інтерпретація є хибною.

Наприклад, говорячи про багатого юнака, Христос використовує слова «Царство Небесне» і «Боже Царство» як взаємозамінні. «Ісус же сказав Своїм учням: По-правді кажу вам, що багатому трудно ввійти в Царство Небесне» (Матвія 19:23). У наступному вірші Христос ще раз говорить: «Верблюдові легше пройти через голчине вушко, ніж багатому в Боже Царство ввійти!». Ісус не робить різниці між цими двома термінами, а вважає їх синонімами.

Марк і Лука використовували поняття «Боже Царство» у тих випадках, де Матвій використовував «Царство Небесне», часто в паралельному описі однієї й тієї ж притчі. Порівняйте Матвія 11:11-12 з Луки 7:28; Матвія 13:11 з Марка 4:11 і Луки 8:10; Матвія 13:24 з Марка 4:26; Матвія 13:31 з Марка 4:30 і Луки 13:18; Матвія 13:33 з Луки 13:20; Матвія 18:3 з Марка 10:14 і Луки 18:16; Матвія 22:2 з Луки 13:29. У кожному з цих випадків Матвій використовував фразу «Царство Небесне», а Марк і/або Лука вживали «Боже Царство». Цілком очевидно, що ці два терміни означають одне й те ж.
EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Яка різниця між Божим Царством і Царством Небесним?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries