settings icon
share icon
Запитання

Що таке кенозис?

Відповідь


Термін «кенозис» походить з грецької мови, означаючи вчення про самоприниження Христа в Його втіленні. Кенозис був Його самозреченням, а не відмовою від Божої природи чи заміною її на людську. Послання до Филип'ян 2:7 (тут і далі – Четвертий сучасний переклад Українського Біблійного Товариства) говорить нам, що Ісус добровільно позбувся всього, «прийнявши образ раба, постав у подобі людини». Ісус не переставав бути Богом під час Свого земного служіння, але Він відклав небесну славу безпосередніх стосунків з Богом. Він також відклав Свою незалежну владу. Під час Свого земного служіння Христос цілком підкорився волі Отця.

У рамках кенозису Ісус іноді діяв як обмежена людина (Івана 4:6; 19:28). Бог не втомлюється і не відчуває спраги. В Євангелії від Матвія 24:36 говориться: «Про той же день і годину не знає ніхто: ані небесні ангели, ані Син, а тільки один Отець». Може виникнути питання – якщо Ісус був Богом, то чому Він не міг знати все, що знає Бог (Псалом 138:1-6)? Очевидно, коли Ісус перебував на землі, то Він відмовився від використання деяких зі Своїх божественних можливостей. Ісус і надалі був абсолютно святим, справедливим, милосердним, добрим, праведним і люблячим, але, певною мірою, Він не був всюдисущим і всемогутнім.

Однак, коли йдеться про кенозис, ми часто приділяємо занадто багато уваги тому, від чого Ісус відмовився. Кенозис також стосується того, що Христос набув. Ісус втілився в людину й упокорив Себе. Ісус відмовився від слави на небесах, аби стати людиною, приреченою на смерть на хресті. У посланні до Филип’ян 2:7-8 сказано, що Він «понизив Самого Себе, прийнявши образ раба, постав у подобі людини і з вигляду був, як людина; Він упокорив Себе, був слухняним аж до смерті, і до смерті хресної». У кінцевому акті смирення, Бог всесвіту, Який став людиною, помер за Своє творіння. Отже, через кенозис Христос прийняв людську природу з усіма її обмеженнями, за винятком гріха.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке кенозис?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries