settings icon
share icon
Запитання

Чому доктрина про виправдання вірою є настільки важливою?

Відповідь


Учення про виправдання вірою – це те, що відокремлює біблійне християнство від усіх інших систем вірувань. У кожній релігії та в деяких відгалуженнях того, що називають «християнством», людина шлях до Бога заробляє ділами. Лише в істинному біблійному християнстві людина спасається благодаттю через віру. Звернувшись до Божого Слова, ми бачимо, що виправдатися можливо тільки вірою, а не ділами.

Слово «виправданий» означає «названий праведником або такий, що ним вважається». Для християнина виправдання – дія Бога, що не лише прощає гріхи віруючому, але й зараховує йому праведність Христа. У кількох місцях Святе Письмо стверджує, що виправдатися можна тільки вірою (наприклад, у Римлянам 5:1; Галатам 3:24). Виправдання ми не заслуговуємо ділами – нас покриває праведність Ісуса Христа (Ефесянам 2:8; Титу 3:5). Християнин, будучи названим праведним, таким чином звільняється від провини гріха.

Виправдання є виключно Божою дією; вона миттєва, на відміну від освячення – безперервного процесу зростання, завдяки якому ми стаємо схожими на Христа (акт «спасіння», пор. 1 Коринтянам 1:18; 1 Солунянам 5:23). Освячення відбувається після виправдання.

Християнам важливо розуміти доктрину про виправдання. По-перше, саме знання про виправдання та благодать мотивує на добрі вчинки і духовне зростання; таким чином, виправдання веде до освячення. Також той факт, що виправдання є виключно Божою дією, означає, що віруючі мають гарантію спасіння. Перед Господом вони стають праведними, що необхідно для отримання вічного життя.

Коли людина виправдана, то від неї більше нічого не вимагається, аби потрапити на небеса. Оскільки виправдання здійснюється через віру в Христа, на підставі Його заслуг заради нас, то наші власні діла не є засобом спасіння (Римлянам 3:28). Разом з тим, численні релігійні системи зі складною теологією продовжують навчати хибній доктрині виправдання ділами. Вони «хочуть перевернути Христову Євангелію» (Галатам 1:6-7).

Без розуміння виправдання тільки через віру ми не можемо по-справжньому сприймати славний дар благодаті; Божа незаслужена милість у нашій свідомості стає «заслуженою», і ми починаємо вважати, що заслуговуємо на спасіння. Вчення про виправдання вірою допомагає нам у збереженні «простоти й чистости, що в Христі» (2 Коринтянам 11:3). Дотримання цієї доктрини не дозволяє нам піддатися омані про те, що доступ на небеса ми можемо заслужити. Не існує ритуалів, таїнств і будь-яких учинків, які можуть зробити нас гідними праведності Христа. Тільки зі Своєї милості, у відповідь на нашу віру, Бог зараховує нам святість Свого Сина. І в Старому, і в Новому Завітах написано: «А праведний житиме вірою» (Римлянам 1:17; Авакума 2:4; Галатам 3:11; Євреям 10:38).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому доктрина про виправдання вірою є настільки важливою?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries