settings icon
share icon
Запитання

Що говорить Біблія про те, коли Бог судитиме нас?

Відповідь


Згідно зі Святим Письмом, буде два окремих суди. Віруючі постануть перед Божим судом (Римлянам 14:10-12). Кожен із них звітуватиме про себе, і Господь буде оцінювати всі його рішення, включаючи ті, що стосуються сумління. Цей суд не визначає спасіння, яке надається лише через віру (Ефесянам 2:8-9), – це, швидше, буде час, коли віруючі повинні будуть дати звіт про своє життя в служінні Ісусові. Наше становище у Христі є «основою», про яку йдеться в 1 Коринтянам 3:11-15. Те, що ми будуємо на цій основі, може бути «з золота, срібла, дорогоцінного каміння» добрих діл в ім’я Христа, покори та плодів – віддане духовне служіння для прославлення Бога та збудування церкви. Або ж побудоване нами може бути «із дерева, сіна, соломи» марної, легковажної, поверхневої діяльності без будь-якої духовної цінності. Це якраз і виявить Божий суд.

Золото, срібло та дорогоцінне каміння у житті віруючих переживуть Божий очищувальний вогонь (в. 13), і вони отримають нагороду на підставі добрих справ – як віддано ми служили Христові (1 Коринтянам 9:4-27), як добре виконували Його велике доручення (Матвія 28:18-20), наскільки переможними були над гріхом (Римлянам 6:1-4), як контролювали свої язики (Якова 3:1-9) тощо. Нам доведеться відповісти за свої вчинки – чи дійсно вони свідчили про наше становище у Христі. Вогонь Божого суду повністю спалить «дерево, сіно й солому» наших слів і справ, які не мали вічної цінності. «Тому кожен із нас сам за себе дасть відповідь Богові» (Римлянам 14:12).

Другий суд призначений для невіруючих, які постануть перед великим білим престолом (Об’явлення 20:11-15). Цей суд також не визначає спасіння. Кожний, хто опиниться на цьому суді, є невіруючим, який відкинув Христа за життя, і, відповідно, вже приречений на «озеро огняне». Об’явлення 20:12 говорить, що невіруючих судитимуть, «як написано в книгах, за вчинками їхніми». Ті, хто відкинув Христа як Господа та Спасителя, будуть судимі лише на підставі їхніх учинків, а оскільки Біблія говорить нам, що жодна «людина не може бути виправдана ділами Закону» (Галатам 2:16), то вони будуть покарані. Жодної кількості добрих справ і виконаних законів Божих не буде достатньо, щоб викупити гріхи. Всі їхні думки, слова та дії оцінюватимуться згідно з досконалими Божими стандартами і будуть знайдені недостатніми. Для них уже не буде жодного викуплення – лише вічне засудження та покарання.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що говорить Біблія про те, коли Бог судитиме нас?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries