settings icon
share icon
Запитання

Чому Бог називає Себе «ревнителем»?

Відповідь


Розглядаючи це питання, важливо розуміти зміст, в якому застосовується поняття «ревність». Його використання у книзі Вихід 20:5 щодо Бога відрізняється від того, як воно використовується для опису гріха ревнощів (Галатам 5:20). Зазвичай, говорячи про ревнощі, ми маємо на увазі почуття заздрості до того, хто має те, чого немає у нас. Людина може заздрити комусь, тому що той володіє гарним автомобілем або будинком. Можна також заздрити певним здібностям, наявним в іншої людини (наприклад, атлетичним даним). Можна також заздрити чиїсь красі.

Тим не менше, у згаданому тексті з книги Вихід говориться не про те, що Бог заздрить або ревнує через те, що хтось володіє тим, чого немає у Нього. Ні, Вихід 20:4–5 говорить: «Не робитимеш собі ідола ні будь-якої подоби того, що на небі вгорі, чи на землі внизу, чи у водах під землею. Не поклонятимешся їм і не служитимеш їм. Адже Я – Господь, твій Бог, Бог ревнивий...» (тут і далі сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Отже, у цьому вірші йдеться про те, що Бог ревнує, якщо хтось віддає іншому те, що належить Йому.

У віршах, наведених вище, Бог говорить про людей, що роблять ідолів і поклоняються їм, замість того, щоб віддавати поклоніння Йому – єдиному, кому воно належить. Бог володіє поклонінням і служінням. Поклоніння або служіння комусь або чомусь іншому, крім Нього, є гріхом (і Він вказує на це у Своїй заповіді). Також є гріхом, коли ми бажаємо щось, або ж заздримо комусь через те, чого немає в нас. Але коли Бог говорить, що Він «ревнує» – це має зовсім інше значення. Він ревнує через те, що належить Йому – поклоніння і служіння.

Можливо, практичний приклад допоможе нам зрозуміти різницю. Якщо чоловік бачить іншого чоловіка, який фліртує з його дружиною, він може ревнувати, адже лише він має право на це. Цей вид ревнощів не є гріхом – це, швидше, є цілком природною реакцією. Ревнувати через те, що Бог називає вашим – абсолютно доречно та прийнятно. Ревнощі або заздрість є гріхом, коли вони виявляються у бажанні того, що нам не належить. Поклоніння, хвала, честь і велич належать лише Богові, бо тільки Він гідний цього. Таким чином, Бог ревнує справедливо, коли поклоніння, хвала, честь і велич спрямовуються на ідолів. Саме про ці ревнощі апостол Павло говорить у 2 Коринтян 11:2: «Адже я палаю до вас Божою ревністю...»

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому Бог називає Себе «ревнителем»?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries