settings icon
share icon
Запитання

Що таке ізраїлелогія?

Відповідь


Ізраїлелогія – це сфера богословського дослідження, зосереджена на біблійному вченні про Ізраїль. Ключовим автором на цю тему в останні роки був д-р Арнольд Фрухтенбаум, засновник організації Ariel Ministries. Його основна увага зосереджена на тому, чого навчає Святе Письмо щодо землі та народу Ізраїлю. Д-р Фрухтенбаум відкидає теорію заміщення (переконання, що церква замінила старозавітний Ізраїль). Як він зазначає, лише диспенсаціоналізм, «з його чітким розмежуванням Ізраїлю й Церкви, може насправді дати основу систематизованій біблійній доктрині щодо Ізраїлю».

Працю Фрухтенбаума часто приймають прихильники диспенсаціоналізму, тоді як більшість опонентів останнього її відкидають. Однак ізраїлелогія може багато чого навчити всіх віруючих. Наприклад, вона вказує на роль, яку церква та Ізраїль відіграють зараз. Церква покликана, як апостоли та ранні християни, нести євангельську звістку євреям як одним із багатьох народів, включених у Великому дорученні (Матвія 28:18-20).

Крім того, наш погляд на Ізраїль наповнює змістом наше розуміння старозавітного закону Мойсея. Ізраїлелогія вивчає ставлення ранньої церкви до юдейських практик та її підтримку читання і вивчення писань Старого Завіту.

Кінцевим, важливим результатом вивчення ізраїлелогії є глибша повага до сучасного єврейського народу. Зростаючий антисемітизм у деяких частинах світу часто виставляє Ізраїль у вкрай негативному світлі. Водночас вірний, біблійний погляд на цей народ враховує його важливе місце в Божому плані, зокрема і в майбутньому. Християни покликані виявляти любов до народу Ізраїлю та молитися за нього (Псалом 121:6).

Християни часто ігнорують Ізраїлелогію, можливо через упереджені переконання щодо останнього часу або теорії заміщення. Проте всі віруючі покликані навчатися, аби «поставити себе перед Богом» гідними (2 Тимофію 2:15). Наше вивчення має включати в себе те, що Біблія повідомляє про народ Авраама та землю, яку Господь йому обіцяв (Буття 12:1-3).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке ізраїлелогія?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries