settings icon
share icon
Запитання

Чи є аборт убивством?

Відповідь


Тема абортів є, мабуть, однією з найактивніше обговорюваних проблем нашого часу. Пошук відвертої відповіді на питання «Чи є аборт убивством?» вимагає мужності від тих, хто робив аборти. Біблія чітко каже, що умисне вбивство – це гріх (Вихід 20:13). Але вона не забороняє вбивство взагалі. Немає сумнівів у тому, що солдати, які захищають свою країну, вбиватимуть ворожих солдатів (Ісуса Навина 11:20). Це не є умисним убивством. Тварин убивають, щоб вживати в їжу та для жертвоприношень (Вихід 24:5; Буття 9:3–4), і це також не є умисним вбивством.

Умисне вбивство визначається як «незаконне, свідоме позбавлення життя однієї людини іншою». Воно є незаконним – тобто здійснюється за рішенням однієї людини проти іншої, з особистих мотивів (а не з національних інтересів). Біблія неодноразово засуджує такі вбивства, називаючи їх ознакою гріховного суспільства (Повторення Закону 5:17; Ісаї 1:21; Осії 4:1–2; Матвія 5:21). Аби визначити, чи є аборт убивством, слід відповісти на два питання: по-перше, чи дійсно плід у матці є людиною та, по-друге, якщо плід є живою людиною, то чи можна аборт називати умисним убивством, коли він дозволений у більшості країн. Якщо умисне вбивство є незаконним, то з цього випливає, що законне вбивство не вважатиметься умисним.

Одна з причин, з якої умисне вбивство оголошене поза законом у багатьох країнах, полягає в тому, що одній людині визначати долю іншої неетично. За старозавітним законом убивцю не страчували, поки не знаходилося декілька свідків: «А одного свідка не досить проти кого, щоб осудити на смерть» (Числа 35:30). Солдати на війні не приймають рішення вбивати з власних мотивів; вони вбивають з національних інтересів, які полягають у захисті невинних цивільних осіб від певної загрози. З абортом усе по-іншому. Він є вбивством на підставі одностороннього рішення та вибору матері. Таке вбивство беззахисної істоти є неетичним і має бути вагомим аргументом на користь визначення аборту як убивства – якщо тільки не вважати плід людською істотою. Якщо він – просто маса безособової тканини або щось менше за людину, тоді припинення його існування не призводитиме до таких же етичних проблем, як з людиною, та не буде вважатися вбивством.

Отже, чи є плід людиною? Або ж чимось іншим? З біологічної точки зору людське життя починається в момент зачаття. З'єднуючись, яйцеклітина матері та сперма батька створюють новий ланцюжок ДНК – персоналізований та цілком унікальний. ДНК – це закодована інформація, план росту і розвитку нової людини. Весь необхідний генетичний матеріал уже є; зигота в матці така ж людська, як і мати, в чиїй матці вона перебуває. Різниця між плодом і будь-ким із нас – лише у віці, місцеперебуванні та ступені залежності. Коли мати перериває процес розвитку плоду, вона знищує унікальне життя.

Біблія також називає зачаття початком людського життя. Самсон сказав: «Я Божий назорей від утроби своєї матері» (Суддів 16:17). Він називає себе, ще ненародженого, тим, ким йому належало стати згідно з Божим планом, – назореєм. Давид написав: «Бо Ти вчинив нирки мої, Ти виткав мене в утробі матері моєї» (Псалом 138:13). Знову-таки, ми бачимо, що він каже про себе, як про людину в утробі матері. Далі він продовжує: «Мого зародка бачили очі Твої, і до книги Твоєї записані всі мої члени та дні, що в них були вчинені, коли жодного з них не було» (Псалом 138:16). Псалмоспівець стверджує, що Господь запланував усі дні його життя, коли він ще був у материнській утробі. Це свідчення знову вказує на те, що існування людини починається від моменту зачаття, а не від народження. Ми бачимо, що Бог мав аналогічний план щодо ще ненародженого Єремії: «Ще поки тебе вформував в утробі матерній, Я пізнав був тебе, і ще поки ти вийшов із нутра, тебе посвятив, дав тебе за пророка народам!» (Єремії 1:5).

Біблія вважає, що плід є ненародженою дитиною, людською істотою, яку Бог формує з моменту зачаття. У такому разі не має значення, що каже людська юриспруденція або наскільки соціально чи політично прийнятним є аборт. Закон Господа має пріоритет. Мати, яка вирішує зробити аборт, односторонньо вирішує припинити життя іншої людини, а це було та завжди є визначенням убивства.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи є аборт убивством?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries