settings icon
share icon
Запитання

Чи є Ісус Богом? Чи стверджував Він коли-небудь, що є Богом?

Відповідь


У Біблії ні разу не згадано, щоб Ісус казав: «Я – Бог». Тим не менше, це не означає, що Він не стверджував, що є Богом. Візьмімо, для прикладу, слова Ісуса в Івана 10:30: «Я і Отець – Ми одне!» На перший погляд, це може і не виглядати як твердження про власну Божественність. Але погляньте на реакцію юдеїв на Його твердження: «Відповіли Йому юдеї: Не за добрі діла каменуємо Тебе, але за богозневагу; і що Ти, будучи людиною, робиш Себе Богом!» (Івана 10:33). Юдеї розцінили вислів Ісуса, як твердження про Свою Божественність. У наступних текстах Ісус не виправляє юдеїв, кажучи: «Я не роблю Себе Богом». Це означає, що Ісус справді мав на увазі, що є Богом, проголошуючи «Я і Отець – Ми одне». Іншим прикладом є текст в Івана 8:58: «Сказав їм Ісус: Знову й знову запевняю вас: Перш ніж був Авраам, – Я є!» І знову, у відповідь юдеї схопилися за каміння, збираючись каменувати Його (Івана 8:59). Чи поривалися б так юдеї каменувати Ісуса, якби не вважали, що Він сказав щось богохульне, а саме, проголошував Свою Божественність?

В Івана 1:1 написано: «Слово було Бог», а в Івана 1:14 – «Слово стало тілом». Це ясно підтверджує, що Ісус є Богом у тілі. Дії 20:28 повідомляє нам: «Пильнуйте себе та всю отару, в якій вас Дух Святий поставив єпископами, щоб пасти Церкву Господа і Бога, яку Він придбав Своєю кров’ю». Хто придбав Церкву Своєю кров’ю? – Ісус Христос. Цей текст стверджує, що Бог придбав Церкву Своєю власною кров’ю. Таким чином, Ісус є Бог!

Апостол Хома звернувся до Ісуса так: «Господь мій і Бог мій!» (Івана 20:28). Ісус не виправляв його. Текст Послання до Тита 2:13 заохочує нас чекати приходу Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа (див. також 2 Петра 1:1). В Євреїв 1:8 Бог Отець говорить про Ісуса: «Боже, Твій престол на віки віків, і скіпетр Твого Царства – це скіпетр справедливості».

В Об’явленні ангел наказав апостолові Івану поклонятися лише Богові (Об’явлення 19:10). У той же час, у Біблії кілька разів згадується, що люди поклонялися Ісусові (Матвія 2:11; 14:33; 28:9,17; Луки 24:52; Івана 9:38). Він ніколи не докоряв їм за поклоніння Йому. Якби Ісус не був Богом, Він би наказав людям не поклонятися Йому, як і ангел у книзі Об’явлення. У Біблії міститься багато інших уривків, які підтверджують Божественність Ісуса.

Найбільш важливим доказом, чому Ісус має бути Богом, є те, що якби Він не був Богом, Його смерті було би недостатньо, щоб заплатити покарання за гріхи всього світу (1 Івана 2:2). Лише Бог міг заплатити таке безмежне покарання. Лише Бог міг узяти гріхи світу (2 Коринтян 5:21), померти і воскреснути – доводячи Свою перемогу над гріхом і смертю.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи є Ісус Богом? Чи стверджував Він коли-небудь, що є Богом?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries