settings icon
share icon
Запитання

Що означає те, що залізо залізо гострить?

Відповідь


Фраза «залізо залізо гострить» міститься у книзі Приповістей 27:17: «Як гострить залізо залізо, так гострить людина лице свого друга». Тертя двох ножів між собою приводить до взаємного заточування, їхні леза стають гострішими, що робить їх ефективнішими у виконанні своєї функції. Боже Слово «гостріше від усякого меча обосічного» (Євреям 4:12), і саме за його допомогою ми маємо «загострювати» одне одного – під час спілкування та будь-якої іншої взаємодії з іншими людьми.

Цей текст вказує на необхідність спілкування людей між собою. Людина не була створена для самотності, адже не це проголосив Господь Бог, створивши людину (Буття 2:18). Тому тепер, після гріхопадіння, нам слід якомога частіше збиратися разом із нашими братами та сестрами у Христі для спілкування і молитви. Очевидно, що цього дотримувалася рання церква (Дії 2:42-47), яка присвячувала себе навчанню, спілкуванню, ламанню хліба та молитві – спільним заходам, які забезпечують можливості для «заточування» одне одного. Результатом було те, що вони сповнювалися Божого страху і, зустрічаючись разом, прославляли Господа за милість, яку вони знайшли у спілкуванні.

Із вищезгаданого вірша можна зробити декілька висновків. По-перше, зустріч двох людей в ім’я Господа завжди гарантуватиме благословення. Це – засіб досягнення благодаті, обіцяної Самим Богом, бо де двоє чи троє зберуться в ім’я Його, Він перебуватиме серед них (Матвія 18:20). Крім того, аналогічне значення має текст у Малахії про богобоязливих людей, розмови між якими чув Сам Господь (Малахії 3:16). Коли ми відточуємо одне одного у християнському спілкуванні, Бог на небесах слухає і радіє. Жодне слово, що прославляє Його, не залишиться без уваги.

Атмосфера божественної «єдності» найкраще відчувається у стосунках Давида та Йонатана, сина Саула. Коли Давид утікав від переслідування царя, Йонатан прийшов до нього «і зміцнив його на дусі в Бозі» (1 Самуїла 23:16), що приводить до наступного висновку. Відточування одне одного є виконанням Христового закону. Апостол Павло говорить, що ми маємо разом переносити та розділяти труднощі, з якими стикаємося щодня, горювати через власні гріхи, радитись, як краще покаятися в них, і разом радіти звільненню від них. Це – той же «Закон Царський», згаданий у посланні Якова 2:8, де він нас закликає любити одне одного.

Повертаючись до нашої аналогії, – якщо ніж тупий, він, як і раніше, залишається ножем, хоча й менш ефективним, менш корисним. Тому нам слід проводити більше часу разом, наставляючи, подаючи надію, молячись, переконуючи, ділячись Божим Словом і розмірковуючи над потребами нашої місцевої церкви, щоб ми ставали гострішими в служінні, яке Господь призначив для кожного з нас. Занадто часто те, що називається спілкуванням у сучасній церкві, зосереджене на їжі та розвагах, а не на відточуванні одне одного за допомогою Божого Слова.

І, нарешті, добре загострений ніж також матиме більший блиск, тому що вся тьмяність буде стерта з його поверхні. Так і ми будемо краще сяяти для нашого Господа, поводячись, як згадано вище, і це буде об’єднувати нас у гармонії. «Оце яке добре та гарне яке, – щоб жити братам однокупно!» (Псалом 132:1). Тому, як каже автор послання Євреям: «І уважаймо один за одним для заохоти до любови й до добрих учинків. Не кидаймо збору свого, як то звичай у деяких, але заохочуймося, і тим більше, скільки більше ви бачите, що зближається день той» (Євреям 10:24-25).

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що означає те, що залізо залізо гострить?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries